Eesti Raadio estraadiorkestris mängides leidis Ain Agan esimese jazziduo partneri, saksofonist Arvo Pilliroo. Duo kutsuti esinema mainekale Banlieues Bleues jazzifestivalile Pariisi.
Esimene oma album "Ramp" ilmus plaadifirmalt Forte 1995. aastal. Edasi viis tee saksofonist Raul Söödi ansamblisse Basic Concept, millega salvestati 3 albumit. Rahvamuusikat ja jazzi ühendava ansambliga Eesti Keeled salvestati 3 albumit- Holy Lake (1999), Sabaga täht (2002) ja Kella tiksumist(2004).
Teine Ain Agana omanimeline heliplaat valmis koostöös Tallinna Kammerorkestriga ja see sisaldas eesti heliloojate loomingut. Üks Ain Agana häid sõpru ja koostööpartnereid on saksofonist Raivo Tafenau ja tema ansamblites on kitarrist aastaid mänginud. Kolmas omanimeline heliplaat "Pictures" ilmus Ain Aganal 2009. aastal, ansamblipartneriteks Teemu Viinikainen, Mika Kallio ja Mihkel Mälgand. Sama koosseisuga ilmus ka järgmine album "Now I Know (2015). Nende kahe vahele mahtus veel koos kitarrist Oleg Pissarenkoga salvestatud album "A2O"(2011). Ja muusiku kõige viimane album AganaA ilmus 2019. aastal jõulude eel ja seda kava esitletakse festivalil "Jõulujazz".
Ain Agana mõnusat kitarrimängu võib kuulda rohkem kui 130-l heliplaadil, aastate jooksul antud kontsertide arv ulatub aga tuhandetesse. Ain Agan on ka Viljandi kitarrifestivali rajaja ja kunstiline juht, nõutud kitarripedagoog ja mitmete eriprojektide algataja.
Oma jazzmuusiku tee meeldejäävatest momentidest räägib Ain Agan "Õhtujazzis", teda küsitleb Anne Erm.
Eesti lugu. Vasakpoolsed. Algusaastad
Kaasprofessor Ago Pajur: "19. ja 20. sajandi vahetusel peeti Eestis vasakmeelsuse ja vasakpoolsuse all silmas ennekõike kõikvõimalikke sotsialistlikke liikumisi ja sotsialistlikke ideoloogiat ja töölisliikumist, ametiühinguliikumist, nii palju kui seda tollal olemas sai olla."
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.