"Eesti Vabariigi Tartu Ülikooli esimese saja immatrikuleerunud tudengi hulgas domineerisid eestlased ja esimese saja hulgas oli 49 naist - 46 eestlannat ja 1 sakslanna, 1 poolatar ja 1 juuditar," räägib TÜ Eesti ajaloo lektor Janet Laidla.
Miks ja kes ülikoolis õppida tahtsid, millal sai ülikool esimese naisdoktori ja millal esimese naisprofessori, misssugustel erialadel naised esimestel aastakümnetel õppida eelistasid? Muu hulgas saame teada ka, kes olid naisarvutajad ehk kompuutrid ja mis olid lauluprotestid. Avafotol on esimese naiskorporatsiooni Filiae Patriaeliikmed 1921/22.(EAA)
Ajaloosaade "Eesti lugu" uurib Piret Kriivani juhtimisel, kas müüdil vana hea Rootsi aja kohta on alust. Saade on Vikerraadio eetris laupäeviti kell 13.05
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.