Tartu Ülikooli Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna Ökoloogia- ja Maateaduste Instituudi Geograafia osakonna teadur, Eesti maastiku-ökoloog Anneli Palo jutustab sellest, mis on vääriselupaik ja miks need paigad olulised on. Nimelt on ta keskendunud Eesti metsade kujunemise viimasele paarile aastasajale ja looduskaitsele, on kirjutanud raamatu "Eesti metsad" (2016) ning kuulub ka Eestimaa Looduse Fondi nõukogusse. Mullu kevadel omistati talle Eesti looduskaitse märk.
Lennart Lennuk vastutab Loodusmuuseumis zooloogiliste kogude eest (ca 130 000 museaali) ning nende kaudu looduse vahendamise eest. Ta on kureerinud mitmeid menukaid näituseid, sealjuures 2018. aasta lõpus avatud näituse "Isad ja pojad". Lennart on andnud mitmeid loenguid nii koolinoortele kui ka eakamale publikule, ta kõneleb sageli meedias ja mujal mitmetel päevakajalistel loodusteemadel ning tema sulest on ilmunud arvukalt teadusartikleid ja populaarteaduslikke tekste. Lennarti hobide sekka kuulub loodusfotograafia, joonistamine ning loodushelide salvestamine, kodukandis loodusfilmiõhtute korraldamine jmt. 2017. a avas ta oma esimese isikunäituse "Elu peotäies merevees", mitmed Lennarti joonistused on ilmunud ka ajakirjas Eesti Loodus. 2010. aastast on Lennart Lennuk Tartu Ülikooli Mereinstituudis hüdrobioloogia erialal doktoriõppes, tema doktoritöö fookuses on merevees leiduvad pisiloomad ehk loomne hõljum.
Tore, et kõige selle seas on ka Lennarti kohtumine Vikerraadioga, et pajatada liigirikkusest ja elurikkusest ja loodushoidvast elust.
Saate autor Ingrid Peek, helirežissöör Maris Tombach.
"Metsaraadio" kõlab Vikerraadio eetris laupäeval kell 17.05.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.