photo

Mnemoturniir

Pühapäeviti kell 11.05 (kordus kell 21.05)

Kuula saateid Kõik saated

"Mnemoturniir" on 1967. aastast eetris olev mälumängusaade, kus stuudios olev "tarkade klubi" vastab raadiokuulajate küsimustele.
Kui saate algusaegadel olid stuudios teadlased, siis tänases mnemo-võistkonnas mängivad avaliku elu tegelased Marju Kõivupuu, Jüri Aarma, Peeter Helme ja Ivo Linna.

Saadet juhib Tarmo Tiisler, toimetaja on Marje Lenk.

Augustikuu suure ringi küsimus oli: Milline on Eesti pikim riigisisene bussiliin?

Vastus on: Eesti pikim riigisisene bussiliin kulgeb Kuressaarest Tartusse läbi viie maakonna. Reisi pikkus on 335 kilomeetrit ja koos praamisõiduga kulub teekonnale orienteeruvalt kuus tundi.

Septembrikuu küsimus on: Millises Euroopa linnas on kõige rohkem sildu ?

Küsimusele saate vastata kuni 28. septembrini.

 

Kontakt:
elektronpost: mnemoturniir@err.ee
automaatvastaja : 698 89 57
postiaadress: Gonsiori 21, Tallinn 15020

Meeskond

"Mnemoturniiriga" liitunud Marju Kõivupuu tundis end saates mõnusalt

10.02.2015

"Mnemoturniiri" 48-aastase ajaloo esimene naisvõistleja saabus tänagi saate salvestusele esimesena. Seejärel saabunud kaasvõistlejate tervitusi vastu võttes tunnistas Kõivupuu naerusuiselt, et oleks ta teadnud, et tema saatesse tulekule nii palju tähelepanu pööratakse, mõelnuks ta enne "jah" sõna andmist pikemalt. Aga üks paistab kindel olevat: "Mnemoturniiri" meeskond saab omavahel väga hästi läbi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Raadiostuudiosse astunud Marju Kõivupuu esitles kaaslastele üht kaasasolevat museaali - oma mobiiltelefoni. "Kui see saab kümne aasta vanuseks, siis ma kõrvaldan ta käibest. See on ka üks osa meie kultuurist."

Mis toimus saate salvestuse ajal, jätame siinkohal saladuseks ja liitume uuesti võistlejatega pärast seda, kui kaks saadet lindis. Kuigi Marju Kõivupuu tundis end saates mõnusalt, tuli siiski ka küsimusi valdkondadest, milles ta end kõige kindlamalt ei tunne.

"Ma ei ole kõige tugevam spordiajaloos, poliitikas ja sõjaajaloos, need on küsimused, mis on minu jaoks keerulised, sest see on valdkond, mis pole mind väga huvitanud," selgitas ta.

Kirjanik ja "Mnemoturniiri" võistleja Mart Juur peab oluliseks, et Kõivupuu on ka õpetaja. "Temas on teatav nõudlikkus ja minu meelest on see hea."

"Mnemoturniir" koos Marju Kõivupuuga on Vikerraadio eetris juba eeloleval pühapäeval kohe pärast kella 11-neseid uudiseid.

Mnemoturniir 45

Vikerraadio saatel "Mnemoturniir" täitub 45 aastat eetris olemist

24.11.2012
Siim Kallas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et saatejuhi kohal tagasi olla on soe tunne, isegi stuudio näeb enam-vähem samasugune välja.

"Mnemoturniiri" saate võluks kuulaja jaoks peab praegune eurovolinik aga mitte niivõrd õige vastuse leidmist, vaid just arutlemise osa. Ka saate tegijail on alati lõbus, seda enam, et arutelu on tihtipeale palju ulatuslikum kui eetrisse jõuab.

"Üks asi oli see, mida sa kuulsid siin laua taga, aga teine asi oli see, et mõni inimene pobises omaette mikrofoni, linti läks see täie rauaga ja seal oli ikka selliseid asju, mida ei pandud lindis tähele, et vaieldi, vaieldi ja siis keegi ütles valjusti, et minge te ka... ja "p"-tähega algava sõna," meenutas Kallas.

Juubelisaates osales ka arheoloog Tanel Moora, kes oli kõige esimese Mnemo-meeskonna liige.

"Sisuliselt on ta ju sama, mis seal muud on, aga mõnevõrra on tegijaid vähem ja vastajaid on vähem ja vastavalt sellele ma usun, et ma ei ole küll enam saate tegijatega rääkinud, aga kunagi Mart Ummelasega ma rääkisin, et kui on rohkem vastajaid, siis on erinevaid küsimusi, /.../ nüüd, kui on vähem tegijaid on võib-olla vähem küsimuse variante," rääkis Moora.

Saate praeguse meeskonna üks liige Mart Juur ütles, et ka praegu annab saade tegijatele palju juurde.

"Minu jaoks need "Mnemoturniiri" salvestused on nagu kord kuus toimuv ülikooli õpe, ma saan teada tohutult palju uut. Ma lahkun siit salvestuselt alati märksa targemana, kui ma siia tulin. Nagu ikka mul on omakasu mängus," ütles Juur.


Juubelisaade on Vikerraadio eetris 23. detsembril.

Kommenteeri

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Lae juurde ({{take}})
Kommenteerimine on lubatud registreeritud kasutajatele!Olete sisseloginud kui {{userAlias}}
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Autendi ja kommenteeri ID-kaardiga.
Lisa uus kommentaar