Eetris on saated kuumadest kuuekümnendatest

25. juulist 5. augustini on kavas saatesari, mis tutvustab 1960-ndate popansambleid Eestis. Kuulake kell 14.05.

Sarja autorid Vello Rand, Jaak Ojakäär, Vello Salumets, Ivo Linna.

Avasaates meenutatakse seda muusikasituatsiooni, mis valitses enne elektrikitarride võidukäiku. Saate külalised on lauljad Kalmer Tennosaar ja Uno Loop.

Teises saates meenutatakse ansambleid Juniorid ja Toonika. Toomas Kõrvits räägib ansambli Juniorid algusest, pillidest, tehnikast, esinemistest, fännidest, repertuaarist ja mängib näiteid. Koit Kaaristu ja Olavi Suurtee räägivad ansambli Toonika algusest, bändi riietusest, publikust, soengutest, repertuaarist.

Kolmandas saates meenutatakse ansamblit Optimistid (1965-1969). Optimistidest räägivad Toomas Kõrvits, Olav Ehala ja Vello Salumets.

Neljandas saates meenutatakse ansamblit Kristallid (1965-1968). Olav Ehala, Toomas Kõrvits ja Jaak Joala räägivad ansambli Kristallid algusest, lugude kirjutamisest, rahast, esinemistest, tasemest, saadetest, salvestamisest, tehnikast, pidudest, riietusest, filharmoonia õppestuudiost, ühiskontserdist Kosmoses.

Viiendas saates meenutatakse ansamblit Peoleo (1965-1970). Räägivad Lauri Nebel, Taivo Linna ja Henno Käo.

Kuuendas saates meenutatakse ansamblit Rütmikud ja ansamblit Mikronid (1965-1985). Peeter Podelski ja Tõnis Mägi räägivad ansambli Rütmikud algusest, eeskujudest, tehnikast, repertuaarist, salvestamisest. Peeter Keäri, Heikki Johanson ja Toivo Tamm räägivad ansamblist Mikronid.

Seitsmendas saates meenutatakse ansamblit Toomapojad. Sõna saavad Jaan Loot, Aare Kreilis ja Toivo Tasa.

Kaheksandas saates meenutatakse ansamblit Virmalised. Saatekülalised on ansambli Virmalised liikmed Ülo Kurmet, Kalju Opi, Paavo Soots, Malbor Preast.

Üheksandas saates meenutatakse ansambleid Omega ja Andromeeda (1966-1974). Saatekülalised on Tõnu Susi (ansambel Omega) ja Peeter Randma (ansambel Andromeeda).

Kümnendas saates meenutatakse Tartu ansambelid. Külas on Neeme Konsa, Tiit Helenurm ja Aleksander Müller, kes räägivad Tartu ansambitest Kontrastid, Delfiinid, Müstikud ja Fix.

Üheteistkümnendas saates tuleb kokkuvõtvalt juttu 1960-ndate muusikast ja ansamblitest Eestis. Tagasivaade olnud saadetele, juttu noortesaatest "Kanal 13", tulevikuplaanidest. Saates kõlab muusika ansamblitelt Kristallid, Toomapojad, Optimistid, Omega, Virmalised, Lüürikud jt.

Saatesari oli eetris 1988. aastal.

Järelkuulata saab siit >>

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar