Valik saateid sarjast "Kajalood"

7. - 11. augustil kell 14.05 kordame valitud persoonisaateid. Meie ees on taas Mari Tarand, Jakob Rosin, Leo Kunnas, Kalle Kasemaa ja Mati Vetevool.

07.08 - Ringhäälingu 90. aastapäeva eelõhtul detsembris oli mikrofoni ees Mari Tarand, kelle hääl kõlas Eesti Raadios esmakordselt 1952. aastal lastesaadetes ja uuesti alates 1963. aastast, kui Mari Tarand Tartu Ülikoolist raadiosse tööle tuli ja jäi. Kordame seda saadet esmaspäeval kell 14.05.

08.08 - Kordame isikuintervjuud, mille andis eelmise aasta jõululaupäeval Jakob Rosin, kuulajale tuttav Raadio 2 hommikuprogrammist. Jakob ei näe maailma silmadega nagu enamik meist, vaid nutiseadmete või siis oma südamega. Lõpmata heatahtliku ja elujaatava Jakobi juttu kuulates näib maailm helgem.

09.08 - Kolonelleitnandiga reservis Leo Kunnasega rääkisime tema romaanist „Sõda 2023“ tänavu veebruaris, kui trükist tuli tema raamat Eesti saatuse kohta järgmises sõjas. Kuulame seda intervjuud veel kord kolmapäeval.

10.08 - Kordame intervjuud mehega, kes on tõlkinud eesti keelde heebrea, kreeka, etioopia, jidiši, araabia, aramea, pärsia, ladina, kõmri, albaania, muidugi ka saksa, inglise ja prantsusekeelseid tekste ja rikastanud meie kultuuriruumi põnevate ideede ja maailmanägemisega. Tõlkija ja teoloog Kalle Kasemaa, usuteaduskonna taastaja Tartu Ülikoolis ja dekaan, nüüd professor emeeritus ja riikliku kultuuri elutööpreemia laureaat, jagab meiega oma mõtteid kell 14.05.

11.08 - Seekord pakume kuulata intervjuud kroonimata kalakuninga Mati Vetevooluga tänavu kevadest, kui ta Eesti Aasta Ettevõtja galal võttis vastu elutööpreemia. Kuidas elektrikust elukutseline kalur sai, kuidas ta oma firma nullist üles ehitas ja sellesse oma järeltulevad põlved kaasas, räägib Mati Vetevool reedel, pärast kella kaheseid uudiseid.

***

Kajalood mõõdab mere sügavust - helisignaal saadetakse laevalt veekogu põhja, see kiirgab alusele tagasi ja kajalood arvestab sekundid meetriteks.
Kajalood Vikerraadios kaardistab valitud persooni sügavamaid kihistusi, mida palja silmaga ei näe, ja annab hinnanguid, millega kuulaja ei pruugi iga kord nõus olla.

Saatesarja autor on Kaja Kärner.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar