Lõimumisvaldkonna preemiad pälvisid Vikerraadio ja ETV saated (4)

Integratsiooni ja migratsiooni sihtasutus Meie Inimesed (MISA) tunnustas 2015. aasta silmapaistvamaid lõimumisvaldkonna arendajad. Tunnustuse pälvisid ka Vikerraadio saatejuht Haldi Normet-Saarna saatesarja "Ma elan siin" läbiviimise eest ning ETV saatesari "Meie Inimesed".

Välja anti kaks arenduspreemiat ja kaks meediapreemiat ning esmakordselt grand prix lõimumisvaldkonna olulisima tegevuse eest.

Meediapreemiaga tunnustati Eesti Rahvusringhäälingu Vikerraadio saatejuhti ja vastutavat toimetajat Haldi Normet-Saarnat saatesarja "Ma elan siin" läbiviimise eest. Saatesarjas räägivad oma loo ja jagavad kogemusi teisest rahvusest Eestisse elama asunud inimesed. Meediapreemiaga tunnustati ka ETV saatesarja "Meie Inimesed", mis portreteerib igas saates üht Eestis elavat inimest, rääkides tema elust ja ettevõtmistest.

Arenduspreemia kategoorias "Eestis elavate erinevate rahvuste kultuuride tutvustamine ja kultuuritraditsioonide säilitamine" pälvis preemia SA Eesti Vabaõhumuuseum paljurahvuselise Eesti keskuse loomise eest. Kui varem tutvustas muuseum ainult Eesti taluarhitektuuri, siis alates setu talu avamisest Kallaste linnas ja peipsivene maja avamisest Lõkova külas tegeleb muuseum ka vähemusrahvuste kultuuri, ajaloo ja kunsti tutvustamisega. Paljurahvuselise Eesti keskuse loomise eest tunnustati SA Eesti Vabaõhumuuseumit ka grand prix ehk olulisima lõimumisvaldkonna arenduse preemiaga.

Preemiad andis üle kultuuriminister Indrek Saar. "Kõik preemiasaajad on omal viisil aidanud kaasa mitmekesisuse kui väärtuse teadvustamisele ning seeläbi salliva ja avatud Eesti arengule. Meil on hea meel neid selle eest tänada ja tunnustada," ütles Saar.

Arenduspreemia kategoorias "Lõimumist toetavad ühistegevused" premeeriti Ida-Virumaa loomemajanduskeskust TEDxNarva konverentsi korraldamise eest Tartu ülikooli Narva kolledžis. Teist korda toimunud konverents keskendus tehnoloogia ja inimeste suhetele.

Preemiakonkursile esitati ühtekokku 23 taotlust. MISA annab lõimumisvaldkonna arenduspreemiaid välja alates 1999. aastast ja meediapreemiaid 2009. aastast. Preemiate väljaandmist toetab Kultuuriministeerium.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar