2017. aasta "Vikerhommiku" kuulamishitid

Sel aastal on "Vikerhommikus" kokku kõlanud enam kui tuhat erinevat intervjuud, mis kõik on Vikerraadio kodulehel ka järelkuulatavad. Siin on iga kuu kõige enam järelkuulatud intervjuud: kootud Eesti lipust, kapoti alt leitud küülikust, lehm Triinust ja enesetapumängust Ott Tänaku, Vahur Kersna, Tarmo Urbi ja lemmiksoomlase valimiseni. Sekka Eurovisioon, Eesti poliitikute keeleoskus, Ott Kiivikase raamat ja vähiravifondi Kingitud Elu üleskutse.

Jaanuaris tekitas kõvasti furoori Soomes elav eestlane Valtrik Pihl, kes kudus kolme ja poole aastaga 160-ruutmeetrise Eesti lipu. Töö sai valmis eelmise aasta lõpus ja 3. jaanuari "Vikerhommikus" saime esimestena teatada, et Valtriku töö on valmis. Ilmselt lipu valmis saamisest suurem asi oli see, et 3000 töötundi kestnud kudumismaratoni järel Valtriku abielu püsima jäi.

Intervjuud. Valtrik Pihl. Mees, kes kudus 160-ruutmeetrise lipu

Veebruari kõige järelkuulatum intervjuu pajatab ühest küülikust. Nimelt sai veebruari alguses sotsiaalmeediastaariks ühe Tartu autoesinduse töötaja Märt, kes otsis omanikku küülikule, kelle ta leidis esindusse toodud Honda kapoti alt.

Intervjuud. Märt Mustmaa. Autokapoti alt leiti küülik!

Märtsi alguses andis "Vikerhommikule" intervjuu venekeelsest perekonnast pärit 8. klassi õpilane, kes oli mänginud sotsiaalvõrgustikes populaarsust kogunud mängu Sinivaal, millele pandi süüks Venemaal toimunud noorte enesetapulainet.

Intervjuud. Enesetapumäng "Sinivaal" on jõudnud Eestisse

Aprill algas aga Vikerraadio uhke 50. sünnipäevaga, mis tõi hulga erilisi külalisi ka 3. aprilli "Vikerhommikusse". Endine "Vikerhommiku" saatejuht Vahur Kersna paljastas, kuidas ta suutis omal ajal Kalmer Tennosaart hingepõhjani solvata.

Intervjuud. Vahur Kersna. Vikerraadio 50

Maikuu on Eurovisioonikuu. Laura ja Koidu "Verona" paraku poolfinaalist edasi ei saanud. "Vikerhommiku" jaoks sai ühena esimestest meie eurolaulikute muljeid uurida Anu Välba.

Intervjuud. 7.35. Laura Põldvere, Mart Normet. Pärast teist poolfinaali Kiievis

11. juunil juhtus see, mida Eesti spordisõbrad olid oodanud juba aastaid. Ott Tänak võitis Sardiinias karjääri esimese MM-ralli. Päev hiljem meenutas ettevõtja Oleg Gross, kuidas tema otsus Tänakut toetada sündis juba kümme aastat tagasi.

Intervjuud. Oleg Gross Ott Tänaku arengust

Oleme jõudnud juulikuusse, kõige järelkuulatuma "Vikerhommiku" intervjuuni aastal 2017. Eestist sai juulis Euroopa Liidu eesistuja, aga tähtsate poliitiliste teemade asemel tõusis kuu keskel tähelepanu keskmesse hoopis meie poliitikute kesine keeleoskus. Lumepall hakkas veerema Toomas Tõnistest. Aga palju parem polnud ka Urve Palo etteaste. "Vikerhommikus" kommenteeris teemat inglise keele filoloog Tuuli Oder.

Intervjuud. Tuuli Oder Eesti poliitikute keeleoskusest

Läheme edasi lokaalsema, aga mitte vähemtähtsa teemaga. "Vikerhommik" on aasta jagu kaasa elanud ühele õnnetule Saaremaa lehmale Triinule, kelle eelmine omanik looma eest väga halvasti hoolt kandis. Eelmise aasta lõpus selgus, et Triinul on uus perenaine, Tõnija külas elav Edna Nook, kes lubas õnnetu tegelase uuesti hea elu peale aidata.
Augusti alguses võtsime Ednaga uuesti ühendust, et teada saada, kuidas lehm Triinul läheb.

Intervjuud. Edna Nook. Jõulude eel päästetud lehm Triinul on jõudu nagu surnud karul

Septembris külastas Eestit muusik ja teadmamees Tarmo Urb, kelle reljeefsed seisukohad Eesti elu kohta meeldisid paljudele ja ajasid veel rohkemaid närvi.

Intervjuud. Tarmo Urb Eestit külastamas

Oktoobrikuus kuulati kõige rohkem vähiravifondi Kingitud Elu rajaja Toivo Tänavsuu intervjuud. Päev varem oli "Pealtnägija" saates olnud lugu 7-aastasest Annabelist, kes seadusandluse aukude tõttu ei saanud oma kallile ravile Haigekassast tuge. Annabeli perekond pöördus abipalvega Eesti rahva poole ja järgmisel hommikul saabus Toivo Tänavsuu Vikerraadio stuudiosse sellise sõnumiga:

Intervjuud. 7.35. Toivo Tänavsuu. Annabeli raviraha kogunes rekordkiirusel

Novembris ilmus raamat Eesti kõigi aegade parima kulturisti Ott Kiivika elust. "Vikerhommikus" käis raamatust rääkimas Kiivika omaaegne suurim konkurent Marek Kalmus, kes kannab dopingutarvitamise tõttu eluaegset võistluskeeldu. Intervjuus tuli pikalt juttu ühest võistlusest 2001. aastal, mis päädis Kalmuse jaoks esimese võistluskeeluga.

Intervjuud. 8.35. Marek Kalmus. Ott Kiivikase suur konkurent tema raamatust

Detsembris kuulutasime "Vikerhommikus" põhjanaabrite suure juubeli tähistamiseks välja Vikerraadio kuulajate lemmiksoomlase valimise. Üks finalistidest - lastekirjanik Mika Keränen - aitas Soome juubeli hommikul tulemustest kokkuvõtet teha.

Intervjuud. Vikerraadio lemmiksoomlase väljakuulutamine Mika Keräneniga

L
ühikokkuvõtet kõikidest intervjuudest saab kuulata SIIN.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud