ERR tähistab Valdo Pandi 90. sünniaastapäeva

21. jaanuaril tähistab ERR legendaarse ajakirjaniku Valdo Pandi 90. sünniaastapäeva ning meenutab teda teemaprogrammiga.

"Vikerhommik" tähistab Valdo Pandi 90. sünniaastapäeva. Kell 7.45 kuulame säravaid pärle Pandi pagasist raadioajakirjanikuna ja kell 9.15 aitab legendi meenutada filmimees ja kolleeg Mati Põldre.

Kell 12 kogunevad telemajja Valdo Pandi kolleegid, et rääkida tema olulisusest raadio- ja teleajakirjanduses ning meenutada Panti kui kolleegi. Valdo Pandist kõnelevad Enn Eesmaa, Kaja Kärner, Indrek Treufeldt, Marju Lauristin ja Hagi Šein. Voldemar Lindström aga esitleb äsja valminud raamatut "Elu kui mäng", mis on tagasivaade Valdo Pandi elu- ja töökalendrites kirjapandule.

Kas Pandi pärandis on siiski midagi, mida tasuks tänasesse kaasa võtta; midagi, mis tunduks noortele ajakirjanikele kui hästi unustatud vana?
Kaja Kärner palus sel teemal mõtteid vahetama kolm teleajakirjanikku ja teleajakirjanduse õppejõudu: Hagi Šein, Indrek Treufeldt ja Marju Himma. Kuulake 24. jaanuaril kell 14.05.


Valdo Pandi sünniaastapäevale on pühendatud ka ETV 21. jaanuari teemaõhtu. Kell 19.30 algav meenutusprogramm toob ekraanile filmid, saated ja katkendid, mis annavad ilmeka ülevaate legendaarse ajakirjaniku loomingulisest käekirjast ja olemusest.

Valdo Pandile pühendatud meenutusi leiab ka ERRi teistest programmidest.

Valdo Pant oli raadio- ja teleajakirjanik, publitsist ning dramaturg, kes saavutas oma loomingu ja esinemistega usalduse, tunnustuse ning populaarsuse. 1948. aastal sai Pandist Eesti Raadio korrespondent. Ajalehtedele kaastööde kirjutamisega oli ta ameti nii selgeks õppinud, et tõusis kiiresti tippreporteriks. Telekommentaator sai Valdo Pandist ametlikult 1966. aasta augustis ning vaataja-kuulaja pidas teda juba siis tunnustatud meistriks. Pant esitas alati küsimusi mõtlemiseks, arutamiseks, ridade vahele peidetud mõtete tabamiseks. Pärand, mille Valdo Pant jättis, on nii rikkalik, et pakub küllaga ainest ja mõtlemist tänagi.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud