Vikerraadio e-etteütlus kandideerib keeleteo auhinnale. Anna oma toetushääl!

Vikerraadio 10. e-etteütluse võistlus kandideerib 2017. aasta keeleteo auhinnale.
HÄÄLETA SIIN!
2008. aastal 277 osalejaga alustanud etteütlus on tänaseks kasvanud tuntud ja oodatud ettevõtmiseks, kus tuhanded inimesed oma keeleoskuse proovile panevad. Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmine toimus 2017. aastal juba 10. korda, sellest on saanud traditsioon ja üks emakeelepäeva olulisemaid sündmusi.

Paljud koolid on e-etteütluse võtnud oma emakeelepäeva tähistamise programmi ja osalevadki võistlusel terve kooliga. Samuti kirjutatakse e-etteütlust ühiselt töökollekiivides, sõpruskondades, ülikoolides, jm.
2017. aastal sündist e-etteütluse osalejate rekord - Vikerraadioni jõudis poole tunni jooksul 5881 etteütlust.
10 aasta jooksul on Vikerraadioni jõudnud ligi 30 000 etteütlust, kuid osalejate arv on kordades suurem, sest teadaolevalt teevad paljud etteütlust iseenda jaoks, võistlusel osalemata.

E-etteütlus väärtustab eesti keele oskust ja selle arendamist nutikal moel. Tekstid on humoorikad ja meeldejäävad ning juhivad tähelepanu levinud veaohtlikele kohtadele, mis just praegu/hiljuti keelespetsialistidele silma jäänud. E-etteütlus on positiivse mainega ettevõtmine, Vikerraadio saab igal aastal sadu tänukirju ja -kõnesid, emakeelepäeval on etteütlus ilmselt üks enimmainitud/arutatud keelesündmusi Eestis.

Etteütluse tekst loetakse emakeelepäeval Vikerraadio eetris kell 10.30 ette ning see tuleb võimalikult kiiresti ja õigesti Vikerraadiole saata läbi e-etteütluse lehe. Kell 11 lõpeb võistlus. Arvutisüsteem kontrollib sekundite jooksul tekstid üle ning võitjad selguvad viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse ka parimale nutiseadmega kirjutajale.

E-etteütlust korraldavad Vikerraadio, Eesti Emakeeleõpetajate Selts ja Eesti Keele Instituut. Auhinnad on välja pannud Haridus- ja Teadusministeerium ja "Rahva Raamat".

Tänavune, 11. e-etteütlus toimub 14. märtsil 2018 kell 10.30.

Pildil on Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi õpilased 2017. aastal Vikerraadio etteütlust tegemas.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar