ERR ja Vikerraadio arvamusfestivalil

Vikerraadio saated arvamusfestivalilt 13. augustil:
* kell 10.10 Euroopa Liidu teemaline debatt (Marju Lauristin, Kaja Kallas, Urmas Paet, Tunne Kelam, Indrek Tarand ja Johannes Tralla);
* kell 11.05 Rahva teenrid (Toomas Mattson, Toomas Sildam ja Mirko Ojakivi);
* kell 12.05 Lauri Variku ja Olev Kengi saade;
* kell 14.05 vastasseis Hillary Clintoni ja Donald Trumpi välispoliitikast (Oudekki Loone, Marko Mihkelson ja Arp Müller).
14. aug. kell 17.05 lühiarutelu "Disainitud rakud ja disainitud inimene" (Mart Loog, Viljar Jaks, Kersti Jääger, Priit Ennet).

Kuula saateid siit!

ERR-i ala arutelude kava:

REEDE 12. august

11.05 - 12.00 Olukorrast riigis (OTSE)
Saade kui kaubamärk – R2 legendaarne vestlussaade võtab luubi alla kõige põletavamad päevapoliitilised teemad otse Paide taeva all. Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Andrus Karnau.

12.15 - 13.45 ETV+ esitleb: kodakondsuse nullvariant – kas nüüd või mitte kunagi
Rahvusringhäälingu telekanal ETV+ tuleb publiku ette uue diskussioonisaatega ”Puudutab kõiki. Aeg on otsustada”. Venekeelsele diskussioonile eelneb auditooriumi kaasamisprogramm sotsiaalvõrgustikes.Debatis osalevad Deniss Boroditš reformierakonnast, Mihhail Korb keskkerakonnast, Jaak Allik sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, esndajad vabaerakonnast ja IRLst ja Urmas Espenberg EKREst. Arutelu juhib Dmitri Fefilov

14.05 - 14.50 Euroopa täna (OTSE)
Meie maailmajagu on läbi elamas murrangulist aega, kuhu mahuvad rändekriis, Brexit, konservatiivide ja liberaalide vastasseis ja ikka veel kestev majanduslik ebakindlus. Saates osalevad välisminister Marina Kaljurand, Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, Riigikogu Kaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson. Raadio4 venekeelset saadet juhivad Artur Aukon ja Julia Bali.

15.00 - 16.30 Väärikas lõpp – elu ja surm vanurina
Me kõik jääme vanaks – aga kuidas? Milline on olukord Eesti hooldekodudes ja omastehoolduses ning kuidas suhtuda eutanaasiasse? ERRi ja õiguskantsleri koostöös toimuvas arutelus osalevad õiguskantsler Ülle Madise, EELK peapiiskop Urmas Viilma, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja Vahur Valvere, Hoolekandeteenused ASi juht Maarjo Mändmaa. Arutelu modereerib ERRi ajakirjanik Rain Kooli.

17.30 - 19.00 Globaalne Eesti
Väljaspool Eestit on tekkinud uusväliseestlus, samas on üha enamate eestlaste puhul raske öelda, kas nad elavad Eestis või mõnes välisriigis. Millised on eestluse palged 21. sajandil erinevates riikides – see selgub ERRi ja Tallinna ülikooli koostöös toimuvas arutelus, mida juhib Andres Jõesaar, osalevad Eesti aukonsul Keenias Kadri Humala Ayal (skype'i vahendusel) ettevõtja Rainer Sternfeld, juhtimisstrateeg Birgit Linnamäe ja konsultant Karola Lepasaar (skype'i vahendusel).

19.30 - 21.00 Pealtnägija vs presidendikandidaadid (OTSE)
Reede õhtu nael arvamusfestivalil on presidendikandidaatide debatt. Verbaalsed mõõgad ristavad Siim Kallas, Mailis Reps, Eiki Nestor, Allar Jõks ja Mart Helme. Eeldatavasti niigi tulist mõõduvõttu presidendiralli favoriitide vahel ergutab Mihkel Kärmas ja seda kantakse üle otse nii ETV kanalil kui veebis. Kui õnn naeratab, on ka Sinul võimalik esitada küsimus otse tulevasele presidendile ja mõjutada kasvõi pisut seda, kes on Eesti riigi pea järgmised viis aastat!

LAUPÄEV 13. august

10.00 - 10.55 Mida elevant minust mõtleb ehk teised meist
Vana nali tõdeb, et eestlase suurim mure elevanti nähes on, mida too temast mõtleb. Muretsemiseks pole põhjust ja elevante meil ka pole, kuid kuna Tallinna ülikoolil on just arvamusfestivali ajal külas hulk ajakirjanikke erinevatest maailma riikidest, on neilt võimalik uurida, kuidas Eesti nende jaoks paistab. Arutelulust võtavad osa Egiptuse, Keenia, Tansaania, Mongoolia, Kõrgõstani ajakirjanikud. Ingliskeelset arutelu juhib Andres Jõesaar.

11.05 - 12.00 Rahva teenrid (OTSE)
Raadiosaade, mille otse-eeter on saanud juba arvamusfestivalide traditsiooniks. Tavaks on saamas ka see, et selles saates on ebatraditsioonilised külalised. Seekord siis Toomas Mattson ja Toomas Sildam. Saadet juhib Mirko Ojakivi.

12.15 - 13.45 Miks tõde on üha suhtelisem?
Inimkonna ajaloos pole mitte kunagi olnud saadaval rohkem adekvaatset informatsiooni kui 21. sajandil, kuid sellegipoolest võtavad võimust pseudoteadused ning usk ebatõdedesse ja esoteerikasse. Miks ometi, arutletakse ERRi teadusportaali Novaator egiidi all. Osalevad Teadusajakirjanik ja Tallinna ülikooli nooremteadur Arko Olesk , jurist ja Facebookis avaldamise õiguslike aspektide kohta magistritöö kaitsnud Maarja Pild, Tartu ülikooli peremeditsiini vanemteadur Marje Oona. Arutelu juhib ERR.ee teemaportaalide peatoimetaja Marju Himma.

14.05 - 15.00 Vastasseis (OTSE)
Arp Mülleri juhitud Vikerraadio otsesaade "Vastasseis". Trump vs Clinton. Millist kasu saaks Eesti Donald Trumpi välispoliitikast? Millist kasu saaks Eesti Hillary Clintoni välispoliitikast?
Osalejad: Riigikogu Riigikaitse- ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed Oudekki Loone (KE) ja Marko Mihkelson (IRL).

15.15 - 16.45 Kas meedia teeb arengule (karu)teeneid?
Kui tänapäeva meedia kajastab arengumaades toimuvat, kas sellest on nendele pigem kasu või hoopis kahju? ERRi ja arengukoostööorganisatsiooni Mondo koostöös toimuvat arutelu juhib Indrek Treufeldt. Osalevad Anna Gavronski (ERR), Meelis Süld (ERR), Viktoria Ladõnskaja (vabakutseline ajakirjanik, riigikogu liige) ja Aliine Lotman (MTÜ Mondo).

17.00 - 18.30 Äärmuslus – kas õhtumaade paratamatus?
Populismi, äärmusluse ja vihkamise levik Euroopas on teinud murelikuks nii mõnegi varasema optimisti. Kuidas me jõudsime konsensusühiskondadest lõhestumise ja vastandumiseni ning kas Euroopa paratamatus on vajuda tagasi kitsarinnaliste klikiriikide ajastusse? Tartu ülikooli rahvusvaheliste suhete ringi teemapüstituse vormib aruteluks ERR-i arvamustoimetaja Rain Kooli. Osalevad Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudi dotsent Peeter Selg ja kaitsepolitsei Lõuna osakonna direktor Janek Järva.

14. augustil kell 17.05 on "Laboris" lühendatud versioon 12. augustil kell 16 arvamusfestivali teadusalal toimuvast arutelust "Disainitud rakud ja disainitud inimene" (Mart Loog, Viljar Jaks, Kersti Jääger, Priit Ennet).

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar