Vikerraadio kolib kooliaasta alguse puhul Gustav Adolfi Gümnaasiumisse

"Vikerhommik" ja "Uudis+" lähevad 1. septembril eetrisse Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja kutsuvad tarkusepäeval mikrofoni ette nii õpilased, õpetajad kui ka lapsevanemad ja haridusjuhid. Lisaks on eetris saade, mis kõneleb koolielust enam kui sada aastat tagasi.

"Vikerhommik" Margit Kilumetsa ja Taavi Libe juhtimisel alustab Gustav Adolfi Gümnaasiumi terrassilt kell 7.35 ning vestleb sel pidulikul hommikul kooli direktori Hendrik Aguriga.
Kell 8.10 sirvitakse värskeid ajalehti erandlikult koos GAG-i abiturientidega ja uuritakse, millised teemad paeluvad noori ja kas nad paberlehti - või üldse ajalehti - enam loevadki.
Elava muusika toovad kell 8.45 GAG-i õpilased Hanna-Lotta Metsla ja saksofonist Ott Aleksander Maripuu.
Kell 9.10 on kohal elevil lapsevanemad: näitlejast isa Tiit Sukk ning bioloogiaõpetajast ema Eliis-Beth Rosen koos tütar Lisannega.

Kell 10.05 põikab Vikerraadio ajas enam kui 100 aastat tagasi, Haldi Normet-Saarna uurib, kuidas toimus õppetöö ajaloolises Kuie koolis Järva-Jaani kihelkonnas. Õppetöö tollane korraldus võib täna näida veider, uskumatu või naljakas, ent põnev on see igal juhul.

Kell 12.20 vestlevad "Uudis+" saatejuhid Arp Müller ja Meelis Süld GAGi põhikooliosa õppejuhi Tiivi Pikhofiga pidevast hariduse reformimisest.
8. klassi õpilase Karl Vilhelm Valteriga kõneldakse noorte eneseteadvusest ja tulvevikuväljavaadetest.
Otsesaates teevad muusikat koolinoored ise, kell 13.10 kuuleme muusikaõpetajalt Moonika Toomingult, kuidas leitakse koolis tiheda õppekava kõrvalt aega tegeleda veel kaunite kunstidega.
Sõna saavad ka kooli medõde Sinikka Brügel ja puhvetipidaja Ülle Esna, et kuulda koolielu köögipoolest.
Päeva Gustav Adolfi Gümnaasiumis lõpetavad lapsevanemad esimesse klassi minevate lastega, veel uuritakse abiturientide arvamust ühiskonnas toimuvast ning küsitakse, milline on 1. septeber Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvartile.

Vikerraadio soovib kõigile ilusat ja meeldejäävat kooliaasta algust!

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar