Emakeelepäeva e-etteütluse võistlus Vikerraadios (1)

Emakeelepäeval korraldab Vikerraadio taas e-etteütluse võistluse.
Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmine toimub 2018. aastal juba 11. korda, sellest on saanud traditsioon ja üks emakeelepäeva oodatumaid sündmusi.
10 aasta jooksul on Vikerraadioni jõudnud ligi 30 000 etteütlust. Paljud koolid on võtnud e-etteütluse emakeelepäeva tähistamise programmi. Tänavu on ka kuulmispuudega inimestel võimalik osaleda.
E-etteütlus kandideerib ka 2017. aasta keeleteo auhinnale.

Etteütlus kõlab raadioeetris kolmapäeval, 14. märtsil kell 10.30, kuulajail tuleb tekst kirjutada etteütluse aknasse.

Kõige kiiremini täiesti korrektse teksti saatnud kuulajad on võitjad. Arvesse lähevad kõik enne kella 11 saabunud etteütlused. Saate alguses, kell 10.05 antakse kirjutajatele veel viimaseid juhiseid.

E-etteütluse võitjad selguvad viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased.

Kõik osalejad kirjutavad sama teksti, kuid lisaks üldvõitjale premeeritakse eraldi kategooriate võitjaid ja kõigi osalejate vahel loositakse samuti välja auhind. Lisaks antakse eriauhind parimale nutiseadmega kirjutajale. Tänavuse uuendusena on võimalik oma etteütlus tuua ka paberil raadiomajja kuni kella 11.30ni.
Käsitsi kirjutatud teksti võib ka üles pildistada ja saata aadressile viker@err.ee kella 11.10ni. Palume sinna lisada ka oma nimi ja kontakt.

Kui legendaarne raadiodiktor Urve Koni loeb raadioeetris ette tänavuse teksti, siis "Aktuaalse kaamera" ankur Monika Tamla loeb video vahendusel ette teksti vaegkuuljatele. Viimane on kell 10.30 üleval ERR-i uudisteportaalis err.ee video variandis.

Tähelepanu! Kutsume kõiki koole, töökollektiive, sõpruskondi, aga miks mitte ka üksikkirjutajaid saatma meile pilte etteütluse kirjutamisest! Palun saatke pildid aadressile viker@err.ee.

2018. aasta e-etteütluse teksti koostavad:
Triin Toome-Hosman, Türi Ühisgümnaasiumi ja Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele õpetaja
Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Merilin Aruvee, TLÜ emakeeledidaktika lektor
Maire Raadik, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja
Priit Kruus, eesti kirjanduse uurija ja kirjandusõpetaja, TLÜ Haridusinnovatsiooni keskuse didaktik, Vikerraadio "Keelesäutsu" üks autoreist.

E-etteütlust korraldavad Vikerraadio, Eesti Emakeeleõpetajate Selts ja Eesti Keele Instituut. Auhinnad on välja pannud Haridus- ja Teadusministeerium ja Rahva Raamat ning raamatupood Apollo.
Peaauhind on iPad, teistele raamatupoe kinkekaardid. Parima õpilase emakeeleõpetajale on auhinnaks raamat "Keele maitsest".

E-etteütluse koordinaator on Laura Teder, kontakt laura.teder@err.ee, 56 618 068.

Vaadake tänavuse etteütluse videoklippi, mille autorid on Kim Õun ja Kristjan Saar, loeb Urmas Vadi.Kui Sa veel kahtled, kas osaleda etteütlusel, siis kuula Grete Lõbu julgustavaid sõnu.Vaata ja kuula, miks Ivo Linna soovitab osaleda e-etteütlusel.Andrus Kivirähk soovitab teha üks nostalgialaks.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar