Vikerhommik. Heinz Valk. Virisejatel on lühike mälu

Mitte ükski kord varasemas eestlaste ajaloos pole meie rahvas elanud nii hästi kui praegu, leiab pensionipõlve pidav kunstnik ja poliitik Heinz Valk, kes raius end eestlaste südamesse lausega "Ükskord me võidame niikuinii!".

Valk ütles oma legendaarse lause 11. septembril 1988 üritusel "Eestimaa laul". Vastates esmaspäeva hommikul Vikerraadio hommikuprogrammis saatejuht Taavi Libe küsimusele, kas me siis võitsime, ütles Valk, et "loomulikult võitsime".

"Issand jumal, kui mõelda, millises sopas me olime 30 aastat tagasi. Mul tuleb lausa iiveldus peale, kui peaks veelkord midagi sellist üle elama. Kui me peame silmas seda, kus me olime ja kus oleme praegu ning kus on meie tollased kaaskannatajad, siis on saatus meie vastu helde olnud. Eks Eesti rahvas ole ka ise pingutanud mehe moodi," rääkis Valk Vikerraadio hommikuprogrammis.

"Kui me praegu naudime normaalset elu, siis võib neile, kes virisevad ja vinguvad öelda, et mõelge natuke selle üle ja siis saate aru, kuhu me oleme jõudnud. Ma toetan seda põhimõtet, et mitte ükski kord varasemas eestlaste ajaloos pole meie rahvas elanud nii hästi kui praegu. Aga eks alati ole rahulolematuid. Ideaalset aega ei tule inimkonnal kunagi, kus kõik oleks rahul."

Valgu sõnul on tema peres tavaks 24. veebruari hommikul ärgata vara.

Kui toimub Eesti lipu heiskamine Pika Hermanni torni, siis võtame Marikaga (abikaasa Marika Valguga - toim) paar pitsi konjakit Eesti riigi terviseks ja vaenlaste hirmuks. Edasine sõltub kõik juba sellest, mis saatus pakub. Tartusse me sõitma ei hakka, kuigi president kutsus. Hirmus väsitav oleks öösel tagasi sõita. Ja ma ei teagi, millal viimane buss Tartust Tallinna tagasi sõidab ja siis on vaja ka bussijaamast Nõmmele saada. See oleks nii kurnav ettevõtmine, et see rõõmuhetk, mis on vastuvõtul, seda on elus nii palju olnud igasugu presidentide ajal, et võib sel korral eemale viilida."

Valgu sõnul Eesti Rahva Muuseumi uus hoone, kus tänavune presidendi vastuvõtt toimub, talle meeldib, aga ekspositsioon tervikuna mitte.

"Eesti rahvakunsti on seal kohutavalt vähe. Ma tean, mis vägevaid asju on hoidlad täis. Ma olen Eesti rahvakunsti ja etnograafilise vanavara suur fänn. Ma olen südamega nende esemete küljes kinni ja avaldan kahetsust, et neid nii vähe on välja pandud."

Toimetaja: Urmet Kook

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud