Vikerhommik. Režissöör Peeter Simm. Kuidas alkoholisõltuvusest vabaneda?

Ilmunud on Evelin Kivimaa raamat "Ma enam iialgi ei joo!", kus inimesed jagavad oma kogemusi liigse joomisega ning ka soovitusi, kuidas sellest pahest vabaneda. "Vikerhommiku" stuudios käis üks neist, režissöör Peeter Simm, kes on kaine olnud ligi 19 aastat. Ta loodab, et inimestele, kes tahavad joomist maha jätta, mõjub see julgustavalt, et ta oma nime all oma kogemusest räägib.

"Eks põrguväravad on igal inimesel ise kujuga ja ise kaugusel. Olen kokku puutunud mitmega, kes on paar korda vangis istunud ega näe selles mitte mingit probleemi, aga ka sellistega, kes on ühe korra elus hirmsa pohmaka saanud ja juba jooksevad AA (anonüümsed alkohoolikud) vahet," kirjeldas Simm oma kogemusi alkoholitarvitajatega.

Ligi 19 aastat tagasi igasuguse alkoholi joomise lõpetanud Simmi sõnul on kõige efektiivsem abimees, mis liigselt joojat aitab, surmahirm: "Kõik need koputamised südametunnistusele, lapsed, naised, töö ja kodumaa teenimine on kena jutt, kuid ainus, mis päriselt mõjub, on hirm surma ees."

Peeter Simm rääkis, et joobeseisund teeb mõnikord küll kõik tunded tuhmiks, aga teinekord hoopis teravamaks ja valulisemaks: "On oluline, et leiduks inimene, kes sellistel hetkedel veidigi toetust pakub, kas või telefoni teel. Kui saada üle sellest piinlikkustundest, mis on muuseas väga levinud, sest mis seal teistele tunnistada, isegi endale on seda tunnistada küllaltki ebamugav." Simmi viis 19 aastat tagasi grupiteraapiasse kolleeg.

"Mina võin oma kogemuse pealt öelda, et karta või häbeneda ei ole mõtet. Seal ootavad ees inimesed, kes saavad teist aru, isegi sõnagi ütlemata, pelgalt silmavaatest. Juba esimesel korral sa tunnetad, et oled keskkonnas, kus sind mõisetakse. Kuigi lood on erinevad, on lõpptulemused sarnased."

Peeter Simm ei ole enam tilkagi alkoholi tarvitanud ning ütles, et inimesed suhtuvad sellesse väga mõistvalt ega hakka peale pressima. Grupiteraapias käib Simm siiani, kuna tunneb kohustust aidata teisi.

 Foto: PM/scanpix/Eesti Meedia

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud