Vikerhommik. Vähihaige Marju Maasik-Kütt: kui oled veel elus, siis pole su missioon siin lõppenud!

"Vikerhommikus" käis külas Marju Maasik-Kütt, kes on palju abi saanud vähiravifondist "Kingitud elu", mis teeb täna kokkuvõtteid mullusest tegevusest.
Marjul avastati 2016. aastal kaugele arenenud emakakaelavähk ning kuigi algul olid arstid optimistlikud ja lootsid, et keemiaravi ja kiiritus aitavad, siis kaheksa kuu pärast olid tekkinud metastaasid, üks kolle väga halvas kohas, ja selgus karm tõde, et haigus on ravimatu.

Siiski soovitati Marjule ravimit Avastin, mida aga paraku Haigekassa rahastatavate ravimite nimekirjas ei ole. Nii pöördus Marju viimase võimalusena vähiravifondi "Kingitud elu" poole ja tal õnnestus saada rahastus ravimile, mis pikendab tema elu. Üks Marju ravidoos maksab üle 2500 euro.

Kui saatejuht Taavi Libe küsis Marjult, mismoodi on ta suutnud säilitada positiivsuse, vastas naine, et tal on meeles üks tsitaat, mis ütleb, et kui sa veel oled elus, siis pole su missioon siin maa peal lõppenud. Marju on äärmiselt tänulik oma perele ja sõpradele, kes on päevad ja ööd tema kõrval seisnud.

Marju püüab mõista Haigekassat, kellel ei ole võimalik kõiki hädalisi aidata, kuid teisest aspektist on üksiksiku tasandil olukord äärmiselt emotsionaalne ja keeruline ning temalegi tekitab aeg-ajalt tuska see, et ravi ei rahastata.
Marju ütleb, et tema pere on olnud väga tugev, aga kõik pered ei ole ja mitmed haiged ei räägi oma haigusest lähedastele.
Ta toob välja, et just vanemate inimeste puhul on oht jääda iseendasse lõksu, et ei räägita kellelegi, nutetakse omaette ning kuivatatakse ära pisarad ja laste saabudes tehakse hea nägu pähe.
"Raskelt haiged inimesed on emotsionaalselt täielikus mülkas ja nad tuleb sealt välja aidata," ütleb Marju.

Marju loodab, et sellest, et ta ise oma haigusest avalikult räägib, on inimestele kasu.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud