Vikerhommik. Vikerraadio otsib tüütuid jõululaule

Jõuluaeg on käes ning jõululaulud meie igapäevases kuulderaadiuses. Neid kuuleb raadios, teleris, kaubanduskeskustes, kontsertsaalides, kirikutes, koolides, lasteaedades, treeningsaalides, liftides, ühistranspordis - jõululaulude eest ei ole pääsu!
Valdavalt on jõulumuusika muidugi kaunis, kuid võib juhtuda, et mõni lugu tüütab ära. Vikerraadio palub kuulajatel teada anda, milline on kõige tüütum jõululaul.

Jaan Elgula, kes "Vikerhommikus" koos Taavi Libega tüütu jõululaulu võistluse välja kuulutas, palus omalt poolt kirja panna Whami loo "Last Christmas", mis talle kohe üldse ei meeldi. Taavi Libe küsimusele, kas ansambel Justament siis üldse tuntud jõululaule ei mängi, vastas Jansa: "No kui mõnikord on vaja täita jõuluvana ootamise auku, eks siis ikka teeme, aga eelistame esitada hoopis neid jõululaule, mis sinna igihaljaste top 100 sisse ei kuulu."

Jansa oli välja otsinud maailma ühe tuntuima jõululaulu "Jingle Bells" originaalversiooni, mis kõlab veidi keerukamalt, kui praegu tuntud variant. "See lugu saab tänavu 160-aastaseks, ta on päris 1857. aastast ning selle lõi kiriku organist James Lord Pierpont. Kui te originaali kuulate, saate aru, et sellest on ikka triikrauaga üle käidud ja lugu täielikult lihtsustatud. Igal jõuluajal tehakse tuntud jõululugudest tuhandeid verisoone, aga mina ootaks, et keegi teeks "Jingle Bellsi" originaalist kaveri. Seda mängiks küll heameelega."

Oma tüütu jõululaulu saab kirja panna Vikerraadio Facebooki lehel või kodulehel.

Nelja kõige enam mainitud laulu kaverdavad Eesti artistid 18.-21. detsembri "Vikerhommikutes" kell 9.15.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud