Vikerhommik. Piret Hartman. Maxima töötajad keelekohvikusse!

Kaubandustöötajate keeleoskusega on lood juba kurioossed, 17 Maxima Haabersti linnaosa töötajast suutis vajalikul määral eesti keelt kõneleda vaid üks. Kultuuriministeeriumil on ideid, kuidas asja parandada. "Vikerhommikut" külastab kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman.

"Küsimus ei ole ainult keelekursuste korraldamises, vaid hoopis selles, kuidas pakkuda erinevaid võimalusi keeleõppeks. Kursused on alati väga populaarsed, grupp saab täis 15 minutiga, kuid näiteks on Narvas inimesi, kes on korduvalt ja korduvalt käinud kursustel, aga nad vajavad hoopis keele praktikat," rääkis Hartman.

Kultuuriministeerium on välja tulnud keelekohvikute projektiga, mis edukalt juba Ida-Virumaal toimivad. "Keelekohvik on koht, kuhu tullakse kokku, juuakse koos kohvi või teed ning kus kõneldakse eesti keeles. See võib aset leida muuseumis, raamatukogus või kus tahes," selgitab Hartman.

Tema sõnul on tööandjate huvi oma töötajate keeleoskust parandada suur ja nad on valmis vastu tulema, et võimaldada seda töö ajal. Lisaks Maxima juhtkonnale on kohtutud näiteks Eesti Energia, Vene Teatri ja mitmete ülikoolide esindajatega. See ei puuduta ainult venekeelseid inimesi, ka näiteks inglise keelt kõnelevaid tudengeid - kõiki, kes soovivad eesti keele oskust arendada.

Piret Hartman ütleb, et venekeelsete inimeste tahe eesti keelt õppida on üha suurem ning ministeerium suhtleb sihtgrupiga pidevalt, näiteks kui tullakse mõne uue ideega välja, kuidas keele olukorda parandada.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud