Teadusuudis. Oumuamua ei ilmuta maavälise tsivilisatsiooni kosmoselaeva tunnuseid

Läbi Päikesesüsteemi kihutav salapärane sigarikujuline ese ei ilmuta mingeid märke olemast mõne võõrtsivilisatsiooni toode.
Mõned inimesed, nende seas tuntud inglise füüsik Stephen Hawking jõudsid juba tõsimeeli kahtlustama hakata, et oktoobris avastatud väljastpoolt Päikesesüsteemi pärinev pikliku kujuga taevakeha Oumuamua on tegelikult tulnukate kosmoselaev.

Oumuamua on vaatlusandmete tõlgenduse põhjal umbes 400 meetrit pikk, kuid ainult 40 meetrit lai ja võimalik et metalse pinnaga. On arvatud, et tähtedevahelised kosmoselaevad peaksidki just pikliku kujuga olema, et saada kosmilisest tolmust ja gaasist võimalikult vähe kahjustada.

Kuigi suurem osa teadlasi on kogu aeg olnud veendunud, et tegu on täiesti loodusliku kehaga, otsustati see looduslikkus siiski igaks juhuks üle kontrollida.

Ameerika Ühendriikide Lääne-Virginia osariigis asuva Green Banki sajameetrise pööratava raadioteleskoobiga kuulasid teadlased Oumuamua raadiokiirgust neljas laias sagedusvahemikus, mis vastasid miljarditele üksikutele raadiokanalitele.

Kahe tunniga koguti 90 terabaiti andmeid. Nende andmete esialgsest analüüsist ei ole mingit tehissignaali ilmnenud. Andmeid on siiski palju ja päris lõpliku vastuse saaminseni läheb veel aega. Nii et põnevust veel mõneks ajaks jätkub.

Priit Enneti toimettud teadusuudised on eetris E-L kell 8.25.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud