Sada Eesti mõtet. Eesti rahvas

„Töö kiidab tegijat.”

Urmas Vadi: "Pole teada, kust see lause pärineb, ega sedagi, kes selle esimesena välja ütles. Aga lause on ajas vastu pidanud, ikka kuuleb aeg-ajalt – töö kiidab tegijat.
Miks seda öeldakse, on muidugi veidi segane. Oleks arusaadav, kui öeldakse, et töö tellija kiidab tegijat. Sest ega ju töö ei saa kedagi kiita, töö on ju töö, tema ei räägi ega ütle midagi, tööd tuleb lihtsalt teha, töö pole üldse jutumees. Vastasel juhul oleks kõik asjad tegemata, muidugi juhul, kui su töö polegi jutt, kui sa pole spordikommentaator, õhtujuht või ei tee "Vikerraadio" hommikuprogrammi.
Ilmselt on see lause kurbade inimeste lohutus. Siis kui mitte keegi ei ütle aitäh ega pööra su tegevusele mingisugust tähelepanu, sa pole iial kuulnud kiitust, tunnustust ega head sõna. Siis see inimene, muidu väga töökas ja korralik, mõtleb, et vähemasti töö kiidab mind. Või siis ütlevad seda ülemused ja juhid, kui alluv tuleb palgalisa küsima, et kas saaks veidi juurde? Ja siis kõlabki vastus – mis palgalisa, sulle pole midagi vaja, sind kiidab ju töö!"

_________________________________________________________________________________________


Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.
Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte.
Ja nii sada hommikut järjest. Eesti sada, sada mõtet.
Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.
Mõtteid loevad Helgi Erilaid, Kaja Kärner ja Piret Kriivan. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud