Ringkäik. Eesti taasiseseisvumise mõjud arhitektuurielule

Arhitektuuriajaloolased Oliver Orro ja Ingrid Ruudi räägivad 1980. aastate lõpul ja 1990. aastate algul eesti arhitektuurielus ja ruumilises keskkonnas aset leidnud muudatustest.
Perestroika ja Eesti taasiseseisvumine mõjutas mõistagi ka arhitektuuri. Tihenesid kontaktid Lääne arhitektide ja arhitektuuriteadlastega, plahvatuslikult kasvas info hulk mujal maailmas arhitektuuri ja linnaplaneerimise valdkonnas toimuva kohta, ilmusid uued arhitektuurižanrid ja uued ehitusmaterjalid.

Samas kadusid paljud senised stabiilsed tellijad, likvideeriti suured riiklikud projekteerimisinstituudid, arhitektid pidid iseseisvate ettevõtjatena hakkama otsima oma võimalust kapitalistlikus majandusmudelis ning sellega seoses ka ümber mõtestama oma rolli ühiskonnas.
Samal ajal linnaplaneerimise ja ehitamise valdkonnas kujunenud mõneti kaootiline situatsioon genereeris kummalisi, samas ka põnevaid keskkondi ning arhitektuurivorme. Küllalt intrigeerivad on ka paljud sel perioodil arhitektide loodud, kuid paberile jäänud suurprojektid, mis kajastavad toonaseid unistusi ja arusaamu uuest ühiskonnast.

Saate toimetaja on Marje Lenk. Kuula taasiseseisvumise päeval, 20. augustil kell 14.05.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud