Reporteritund. Põlevkivi kaevandamine (3)

Maailmaturul tõusev nafta hind on pannud taas täiel võimsusel tööle nii Eesti Energia kui ka VKG kaevandused, mõlemad ettevõtted on tagasi tööle kutsunud kriisi ajal koondatud inimesi. Kas raskete aegade järel on tõesti saabumas uus põlevkivi kaevandamise buum?
Osa saatest on salvestatud 70 meetri sügavusel maa all Estonia kaevanduses, osa aga Eesti Energia uue Auvere põlevkivielektrijaama juhtimispuldi kõrval.

Saates uurime veel: Miks ei saanud ehitaja Auvere jaamas heitmeid nõuetele vastavaks ning peab ehitama täiendavaid tolmufiltreid? Miks ei ole täisvõimsusel tööle saadud Enefit 280 õlitehast?
Kuidas on Estonia kaevandusest võimalik maa alt välja tuua senisest rohkem põlevkivi väiksema tööjõu hulgaga? Milliseid väljakuseid näeb põlevkivisektoris eraettevõte VKG?

Saates saavad sõna Eesti Energia juhatuse liige Andres Vainola, Enefit Energiatootmise juht Tõnu Aas ning VKG juhatuse esimees Ahti Asmann. Saate autor on Arp Müller.

Kuula 22. jaanuaril kell 14.05.Auvere elektrijaama turbiiniruumis. Tõnu Aas ja Arp Müller


Töölesõit vahetuse alguses võtab maa-alustel teedel selliste bussidega aega iga päev kuni 40 minutit. Estonia kaevanduse maa-alune pindala on lähedane Tallinna pindalale.

Vasemal uus tume Enefit 280 õlitehas, paremal vana valge Enefit 140.


Enne töö algust tuleb lakke kinnitada turvapoldid, et eluohtlikud kivikamakad pähe ei sajaks.Laest sajab vett kraev vahele. masin puurib.Uus maa-alune põlevkivikonteiner on pea 7 kilomeetri pikkune.Veetase Auvere elektrijaama trumlis.Auvere uue elektrijaama kontrollruumis. 261 MW on hetke tootmisvõimsus, tolmusaaste 8.7 mg/m3, mida peab vähendama ehitaja rajatav kottfilter.Estonia kaevandus kaardil.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud