Ilus aasta 67. Sündis Vikerraadio!

Peeter Helme: "See oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Aga... Ei, tegelikult ei mingit „aga“ – see oli ilus aasta, sest siis sündis Vikerraadio. Siinkohal võikski lõpetada, sest teie kõik – meie kõik – ometi ju teame, milline on Vikerraadio.

Igaühel meist seonduvad sellega oma mõtted, tunded ja mälestused. Meie seas on neid, kes mäletavad hästi 3. aprilli aastal 1967, mil esimest korda läks eetrisse Eesti Raadio II programm ehk Vikerraadio.

Tegu oli murranguga Eesti raadioajaloos ja see pole niisama suusoojaks öeldud. Kuni 67. aastani oli raadio olnud ikkagi nõukogude propaganda eesliin. Jah, tehti muidugi ka muid asju, aga need muud asjad kippusid olema suured, rasked, tõsised, tehnilised ja pühalikud. Raadios ikka niisama juttu ei aetud!

Vikerraadio muutis seda. Võiks öelda, et ühtäkki hakkas Eesti raadioeetrist kõlama midagi läänelikku, aga see ei ole õige sõna. Sest see, mida tehti, oli ikka meie oma asi. Lihtsalt seniste pikkade ja põhjalike saadete ja reportaažide vahele hakkas nüüd tulema lühemat ja kergemat juttu, rohkem muusikat, rohkem meelelahutust.

Tekkiski raadio sellisel kujul, nagu ta praegugi olemas on. Jajah, muidugi – kuulates toonaseid saateid tunduvad need vanaaegsed ja kummalised, aga ometi pärineb tänapäeva arusaam sellest, et tõsine teave ja kerge meelelahutus peavad moodustama kena segu, just sellest ajast, 67. aastast. Vikerraadio oli esimene. Ja eks Vikerraadio katsub jääda esimeseks ka muutuvate aegade kiuste."

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud