Eesti lugu. Otepää 900

2016. aastal möödub 900 aastat Otepää esmamainimisest Novgorodi kroonikates. Novgorodi leetopissis on kirja pandud järgmine: "Mstislav läks novgorodlastega tšuudide vastu ja vallutas Medvežja golova neljakümne märtri päeval". Mis juhtus 1116. aastal, räägib Tartu Ülikooli arheoloog Ain Mäesalu (pildil).

Saates on juttu 1116. aasta sündmustest ja Otepääl leitud põnevatest arheoloogilistest leidudest, mis novgorodlaste ja ugandlaste lahinguid tõendavad.

Ain Mäesalu: "Novgorodi vürsti Otepää retke peeti väga tähtsaks sündmuseks kogu Vana-Vene riigi alal, sest vastava teate leiame veel Kiievi, Tveri, Vladimiri, Pihkva jt linnade leetopissidest. Suurem osa mainitud kroonikaid pole küll originaalkujul säilinud, aga hilisemate leetopisside koostamisel kasutati varasemaid ja sageli kirjutati need isegi peaaegu sõna-sõnalt ümber. 1116. aastal Otepääle tehtud sõjakäigu märkimine paljudes leetopissides näitab ühtlasi, et ka hilisema aja kroonikud pidasid seda küllalt tähtsaks sündmuseks."

Pilt Otepää linnamäest: (allikas: Kultuurimälestiste riiklik register).

Kuula 12. märtsil kell 13.05. Saate autor on Piret Kriivan.

NB! Kuula ka Ain Mäesalu esinemisi sarja esimestes hooaegades (vaata arhiivist paremal all). Seal on saated muinasajast, teiste saadete seas ka Otepää all peetud lahingutest ja keskaja saadetest saateid keskaegsetest tulirelvadest ja Otepää püssist.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud