Eesti lugu. Eestlus kodu-ja välismaal enne ja nüüd

Kuidas on eestlus muutunud poole sajandiga kodus ja suures maailmas, selle üle arutlevad saates Toronto Ülikooli professor Jüri Kivimäe ja Uppsala Ülikooli professor Raimo Raag. Juttu on väliseestluse olemusest, tulevikust, Välis- ja Kodu-Eesti kultuuripärandist, vastastikusest teadmisest teineteise kohta, selle muutumisest ajas.

Foto: vasakult alates Raimo Raag, Piret Kriivan ja Jüri Kivimäe. Kuua 20. augustil kell 13.05.

Lisaks:

Pärnus sündinud eesti ajaloolane Jüri Kivimäe on Toronto Ülikooli ajalooprofessor ja Elmar Tampõllu nimelise Eesti õppetooli juhataja alates 1999. aastast. Ta õpetab peamiselt Baltikumi, sealhulgas ka Hansa ajalugu ja vanu Liivimaa kroonikaid. Lisaks Tartule ja Torontole on ta õpetanud Tallinna, Tampere, Turu ja Riia ülikoolides.

Rootsis Torshällas sündinud eesti keeleteadlane Raimo Raag on Uppsala Ülikooli soome-ugri instituudi professor alates 2001. aastast. Tema uurimisvaldkonnad on eesti ja läänemeresoome keelte ajalugu, sõnavara ja grammatika, eesti-rootsi keele- ja kultuurisuhted, eelkõige keelekontaktid, kakskeelsus, eestirootslased ja Rootsi eestlased, väliseestlus.Foto: professorid jutuhoos juba enne saate algust.

Professor Raimo Raag räägib veel sel sügisel Rootsi eestlastest lähemalt. Raimo Raagi loengut Torontos eestlastest maailmas saab jälgida siin.

Välis-Eesti panusest meie ühisesse kultuuripärandisse on professor Kivimäe varemgi rääkinud, näiteks saates Taanis elanud ja tegutsenud eesti ajaloolasest Vello Helgist.
"Eesti kultuuri seisukohalt on tema määratu ajalooteaduslik ja arhiivindusalane looming olulise ja sageli teedrajava tähendusega," ütleb Toronto ülikooli professor Jüri Kivimäe.

Kuula saadet siin.

Kanada eestlaste kultuuripärandist ja VEMUst räägib muuseumi peaarhivaar Piret Noorhani selles saates.

 

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud