Eesti lugu. Välis-Eesti kultuurielu enne ja nüüd (1)

Välis-Eesti kultuurpärandist. Eesti kultuurielust väljaspool Eestit, mis on olnud ja mis on jäänud, jätkavad arutelu Toronto ülikooli prof jüri kivimäe ja uppsala ülikooli prof Raimo Raag.
Mida on väliseestlased andnud Eesti kultuurile, kuidas seda pärandit hinnata. Kas eesti kultuur on võimalik ilma eesti keeleta?

Foto: vasakult Raimo Raag, Piret Kriivan ja Jüri Kivimäe.

Raimo Raag: "On täiesti mõeldamatu, et eri keskkondades kultuurid areneksid täiesti paralleelselt. Eesti kultuur võõrsil võttis omaks välismõjutusi ja arendati oma omajoont."

Jüri Kivimäe: "On toimunud suur areng, kõik muutub, aga me peame ikkagi küsima, kuidas muutub eestlus Eestis, sest väliseestlased tulevad eestlusest toituma ikkagi Eestisse."

Pärnus sündinud eesti ajaloolane Jüri Kivimäe on Toronto Ülikooli ajalooprofessor ja Elmar Tampõllu nimelise Eesti õppetooli juhataja alates 1999. aastast. Ta õpetab peamiselt Baltikumi, sealhulgas ka Hansa ajalugu ja vanu Liivimaa kroonikaid. Lisaks Tartule ja Torontole on ta õpetanud Tallinna, Tampere, Turu ja Riia ülikoolides.


Rootsis Torshällas sündinud eesti keeleteadlane Raimo Raag on Uppsala Ülikooli soome-ugri instituudi professor alates 2001. aastast. Tema uurimisvaldkonnad on eesti ja läänemeresoome keelte ajalugu, sõnavara ja grammatika, eesti-rootsi keele- ja kultuurisuhted, eelkõige keelekontaktid, kakskeelsus, eestirootslased ja Rootsi eestlased, väliseestlus.

Foto: Professorid jutuhoos juba enne saate algust.

Saate autor on Piret Kriivan. Kuula 27.augustil kell 13.05.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud