photo

Eesti lugu

Laupäeviti kell 13.05 (kordus esmaspäeviti kell 23)

Eesti lugu 9. detsembril

Eesti lugu. Sinivalge. Soome demokraatia  (1)

9.12.2017

„Majanduskriisi aegadel oli Soomes selleks ventiiliks, mille abil rahva rahuolematust, auru välja lasta, kommunistid.” Tartu Ülikooli doktorandi Ago Raudsepa sõnul kaotas „Lapua liikumine oma mõtte, kui kommuniste enam parlamendis kihutustööd tegemas ei olnud. Eestis leiti see ventiil põhiseaduse ümbertegemises ja ka Eestis sai rahvas oma tahtmise: vapside põhiseaduse projekt kiideti heaks.”

Loe edasi

Kommenteeri

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Lae juurde ({{take}})
Kommenteerimine on lubatud registreeritud kasutajatele!Olete sisseloginud kui {{userAlias}}
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Autendi ja kommenteeri ID-kaardiga.
Lisa uus kommentaar

Saatest

"Eesti lugu" on rääkinud üle kümne hooaja eestlastest ja eestlusest, sellest, kuidas me oleme kõigi raskuste kiuste püsima jäänud. Soome iseseisvuse 100. aastapäeva puhul uurime, missugune on Soome lugu.

«Sinivalge» käsitleb Soome ajaloo olulisemaid peatükke ja otsib vastust sellele, miks hoolimata ühisest merest, ühistest valitsejatest, samadest sõdadest ei ole meie käsi ajaloos päris ühtmoodi käinud.
 Soome lugu jutustades otsitakse koos Soome ja Eesti ajaloolastega vastuseid küsimustele, mis aitavad mõista meie enda lugu.

Saate autor on Piret Kriivan. „ Eesti lugu" on eetris laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05, saatel on Facebooki leht.

Vikerhommik. Piret Kriivan ajaloosarja "Eesti lugu" minisarjast "Sinivalge"

11.11.2017

„Miks Soome suutis hoida iseseisvust, aga Eesti mitte? Soome ajalugu uurides võime saada sellele küsimusele vastuse,” arvab saate toimetaja Piret Kriivan (pildil koos Soome ajaloolase Seppo Zetterbergiga).
Kuulake intervjuud Piretiga "Vikerhommikus".

Loe edasi

Piret Kriivan tutvustab "Terevisioonis" sarja 10. hooaega

Vikerraadio saade "Eesti lugu" otsib vastust küsimusele, miks Eestist ära minnakse (1)

19.09.2014

"Me otsime vastust suuremale küsimusele, et miks Eestist minnakse. Kui me need lood kõik läbi arutame, siis saame selgemaks miks praegu minnakse ja kas on mõtet seda minemist nii väga karta. Ma mõtlen mitte ainult sunniviisilist minemist, vaid väljarändamist laiemalt," rääkis saate "Eesti lugu" toimetaja Piret Kriivan.

"Eesti lugu" on eetris laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05. Saatest saab lähemalt lugeda nende koduleheküljelt www.vikerraadio.ee/eestilugu.

Tänavuse Hea Sõna auhinna pälvib Vikerraadio toimetaja ja saatejuht Piret Kriivan! (3)

30.09.2015

Auhinnaga tunnustab ühendus Eesti Naistoimetajad eestikeelses meedias silma paistnud ajakirjanikku, kelle looming kannab humanistlikke väärtusi, on sisukas ja selge, keelt väärtustav ja isikupärane.
Sel aastal tunnustab ühendus Piret Kriivani ajakirjanikutööd Eesti Rahvusringhäälingus Vikerraadio kauaaegse saatejuhi ja toimetajana, keda viimasel ajal teatakse eelkõige sarjade „Eesti lugu“ ja „Keelesaade“ järgi.

Loe edasi