Teeme ringi peale aktuaalsetele meediateemadele, mis on tekitanud vastakaid reaktsioone.
Kas näiteks Estonia huku 25. aastapäeva ulatuslik märkimine ajakirjanduses oli asjatu vanade haavade lahtirebimine või vajalik tõuge tõe väljaselgitamiseks? Teine näide: enesetappe reeglina ajakirjanduses ei kajastata, aga mõnikord siiski ja üsna detailselt. Millal kaalub avalik huvi üles privaatsuse? Stuudios on ERRi päevakajaliste saadete toimetuse juht Peep Kala.
Saate teises pooles räägime kliimamuutuste kajastamise eripäradest. Kui ajakirjanduses on kuulda, et kätte on jõudmas kliimakatastroof, siis kas selles loos on olemas ka teine pool? Miks on inimtekkelise kllimamuutuse käsitlemisel nii palju emotsiooni, kui arutelu aluseks võiks hoopis olla emotsioonivaba teaduslik tõendus? Selgust aitab tuua ERRi teadustoimetaja Marju Himma.
Avaldage arvamust aadressil meediatund@err.ee, helistage telefonil 611 4117 või kirjutage saate kommentaariumisse.
Saatejuht on ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk. Kuulake 4. oktoobril kell 14.05, kordus esmaspäeva südaööl.
Saade "Meediatund" tutvustab ajakirjanduse toimimist. Saadet viib läbi rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk. Saade on Vikerraadio eetris kord kuus kolmapäeviti kell 14.05, kordusena kell 19.05.
Saade tutvustab ajakirjanduse toimimist, selgitab toimetuslike otsuste tagamaid ning annab ülevaate kuulajate-vaatajate tagasisidest rahvusringhäälingu programmidele. Stuudioarutelude keskmes on rahvusringhääling, aga vaadeldakse ka laiemat meediapilti, mille osa rahvusringhääling kui avalik-õiguslik meediakanal on.
Saadet viib läbi rahvusringhäälingu ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk. Saade on eetris kord kuus kolmapäeviti kell 14.05, kordusena kell 19.05.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.