
Täna on stuudios Urmet Kook, Neeme Korv ja saatejuht Taavi Eilat.
13.04
Uudiseid keskaja arheoloogiast jutustab Tartu Ülikooli arheoloogiaõppejõud Ain Mäesalu.
Kus toimus tegelikult 1268. aasta Rakvere lahing Vene vürstide ja Taani sõjajõudude, ordu ja piiskopivägede vahel? Juttu on Keila püssist, mis on veel vanem, kui maailma vanimaks dateeritud tulirelvaks peetud Otepää püss.
Juttu on Eesti alalt leitud haruldastest sõjanuiadest, detektoristide ja arheoloogide koostööst. Juttu on ka sellest, mis ohustab Lääne-Eesti üht vanemat ja omapärasemat Mihkli kirikut, kus tõenäoliselt oli preestriks ka kuulus Henrik.
Saate autor on Piret Kriivan. "Eesti lugu" on eetris laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05, saatel on Facebooki leht.
Kuulake varamust Ain Mäesalu saateid keskaegsetest kuritegudest ja sellest, kuidas nende eest karistati; mille eest tuli maksta rahatrahvi ja mille eest maeti elusalt.
"Eesti loo" varamus on teisigi Ain Mäesalu saateid keskaegsetest linnustest, relvadest ja kaitserüüdest, aga ka mängudest, mida mängisid keskajal nii noored kui ka vanad.
NB! Tegemist on seriaalipõhise saatesarjaga, järelkuulatavaid saateid esitatakse järjestuses vanemad enne.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Vivika Ludvig.
„Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Täna on stuudios Urmet Kook, Neeme Korv ja saatejuht Taavi Eilat.