Tartu Ülikooli dotsendi Ago Pajuri sõnul oli Karlis Ulmanise võim diktaatorlikum, kui seda oli Pätsi oma. Ago Pajur: "Ulmanise puhul tähtsustavad lätlased tema rollli riigi sünni juures."
Saade on Karlis Ulmanisest ja Konstantin Pätsist ja Eesti ja Läti ajaloost 20. sajandi esimeses pooles (Aastad: 1905, 1917, 1918, 1934, 1940) meie presidentide taustal. Ülemisel fotol on Karlis Ulmanise mälestusmärk Riia kesklinnas (wikimapia).
Saate autor on Piret Kriivan, helirežissöör Vivika Ludvig. Kuulake 17. novembril kell 13.05 või 19. novembril kell 23.00. Saatel on Facebooki leht.
Foto: Monumendiplaat Läti esimese peaministri, presidendi, totalitaarse režiimi ohvri Karlis Ulmanise mälestussamba juures Riias (foto wikimapia). Läti-sarja kaheksandas saates räägib Ago Pajur meie presidentide Ulmanise ja Pätsi otsustest 1917. - 1940. aastani ja lõpetuseks ka kahe oma riigis autoritaarse korra kehtestanud poliitiku mälestuse jäädvustamisest.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.