Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Ööülikool. Kadri Tüür "Kui külm oli sel ööl, kui Mäeküla piimamees suri?"
Tänapäeval pole inimest, kes ei oleks moel või teisel kokku puutunud globaalsete keskkonnamuutustega, mille ilmingud ulatuvad äärmuslikest ilmastikunähtustest ja kliimamuutustest kuni rahvasterändeni. Üha tõsisemaks muutuvate keskkonnaprobleemidega tõtt vaatamine ja nende lahendamine ei ole ainult loodusteadlaste pärusmaa – teiste seas on ka humanitaaridel siin oma töö ära teha.
Nii tuleks uurida, mis sorti lugude kaudu on looduslik maailm esindatud ühiskonnas, inimeste mõtteviisides ja avalikus meediaruumis ning kuidas see mõjutab looduse käekäiku. Vaatame eesti ilukirjandust looduskujutuse vaatevinklist ja loeme Eduard Vilde romaanis "Mäeküla piimamees" leiduvaid nägemuslikke looduskirjeldusi, et selle abil tõlgendada eestlaste loodussuhete laiemat tausta. Kuidas võiks humanitaarteadlased selliseid asju uurides inimest nõustada üleilmsete keskkonna probleemidega toimetulekul?
Vestlust juhib Joonas Hellerma.
Toimetajad Joonas Hellerma ja Lisete Velt. Kuulake 25. novembril kell 22.10.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.