4. märtsil 100 aastat tagasi hõivasid Saksa väed Narva. 6. märtsil vallutasid Saksa väed viimase Eesti punktina Naissaare. Saksa väed peatusid Narvast ida pool, Eesti oli okupeeritud.
Fotol (EFA): Saksa 23. Jalaväebrigaadi ülem oberst Wilhelm Jahn (paremalt 5.) koos alluvate ohvitseridega Narva raekoja ees.
Saate autor on Piret Kriivan. Kuulake laupäeval 10. märtsil kell 13.05 või esmaspäeval 12. märtsil kell 23.05. Soovitame külastada ka saate Facebooki lehte.
Eesti sõjavägi saadeti laiali, sama juhtus omavalitsustega, juhtivad poliitikud olid laiali pillutatud ja kehtestatud tsensuur. Majanduslikud olud läksid raskemaks, puhkesid toitlusrahutused. Mida tähendas okupatsioon vastiseseisvunud riigile, räägib ajaloolane Ago Pajur. Kuulame ka 1918. aastal lauljateed alustanud Aleksander Arderit.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.