Urmas Vadi: "See lause, mida teatakse ilmselt palju rohkem kui mõnd Gustav Suitsu luuletust, avaldati esmakordselt Noor-Eesti almanhhis, aasta oli siis 1905.
Nagu näha, paelus mõte Euroopast meid juba siis. Muidugi kontekst ja aeg oli teine. Seda sama lauset kasutati ka Eesti Euroopa Liitu astumisega seoses.
Me võime ainult oletada, kas Gustav Suits oleks seda lauset siis kasutanud. Aga nii nende heade lausetega on, et nad meeldivad paljudele ja paljud kasutavad neid nii nagu neile vaja.
Kokkuvõttes ega ei oskagi öelda, kas see lause on meile rohkem kahju või kasu toonud. Ühelt poolt on tore muidugi see mõte, et mitte võrrelda end vaid naabri puukuuriga, aga samas kumab sellest lausest läbi ka meie, eestlaste kompleks, nimelt see, et me oleme eestlased, ja me ei saa rahus olla, vaid me peame ikka veel kellekski saama.
Ja muidugi, et me oleme nii väiksed, nii vaesed, keegi ei saa meist aru ja meie ainus lohutus on olnud see, et lätlastel on veel kehvemini. Aga ilmselt varsti, seoses Eesti alkoholipoliitikaga, ei saa me enam seda kah öelda."
_____________________________________________________________________________________
Vikerraadio on valinud välja sada mõtet, mis iseloomustavad seda, kes me oleme, kust me tuleme ja kuhu me läheme.
Alates esmaspäevast, 8. jaanuarist kõlab "Vikerhommikus" kell 7.55 üks Eesti mõte.
Ja nii sada hommikut järjest. Eesti sada, sada mõtet.
Mõtted valisid välja Peeter Helme ja Urmas Vadi.
Mõtted loeb ette ilusaima raadiohäälega saatejuht, legendaarne Helgi Erilaid. Mõtteid saab Vikerraadio kodulehelt ja mobiilirakendusest ka järelkuulata.
Reporteritund. Majandus
Neljapäevases "Reporteritunnis" on teemaks taas majandus. Lisaks Eesti asjadele, meie kesisele konkurentsivõimele, hoogu antavale inflatsioonile ja nö suurele pildile võtame fookusesse Euroopa Liidu konkurentsivõime värskete raportite valguses.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.