Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Välisabi Taanist
1558. aastal puhkenud sõjas sai üsna pea selgeks, et Liivi ordu ei ole võimeline ennast ja maad kaitsma. Liivimaal hakati otsima jõudu, kes saaks, suudaks ja tahaks aidata Venemaa vastu seista. Liivimaa sattus selletõttu sõjas korraga kolme kuninga valdusse: lõunapoolne osa Poola kuninga, põhjapoolne osa Rootsi kuninga, saared ja Läänemaa Taani kuninga alla. Missugust abi oodati ja miks pöörduti abi saamiseks Taani poole, räägib TÜ dotsent Enn Küng.
Saate toimetaja Piret Kriivan. Pildil: Frederik II, Taani kuningas, kes ostis Johann von Münchhausenilt Saare-Lääne piiskopkonna ja kinkis selle oma vennale hertsog Magnusele.
LISAMATERJAL:
Kuuldemäng "Vürst Gabriel" 1. ja 2.osa Autor Eduard Bornhöhe. Režissöör Leo Martin. Osades: Kaarel Karm (Gabriel); Arno Suurorg (Kaspar von Mönnikhusen); Ruth Peramets (Agnes); Ants Eskola (Ivo Schenkenberg); Oskar Põlla (Risbiter); Meta Luts (Abtiss von Zoege). jt Kuula siin.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.