21. veebruaril jutustab Eesti lugu 1919. aasta algusest, kui Punaarmee oli idapiiri taha tõrjutud ning oli aeg hakata mõtlema, kuidas Eestit uue rünnaku eest kaitsta. Reigo Rosenthal räägib Eesti juhtkonna plaanidest. Eesti Iseseisvuse Manifest loeti ette 91 aastat tagasi, 90 aastat tagasi valmistuti seda sündmust tähistama. Kuidas seda tehti ja mis päeva tegelikult tähistati: kas vabaduse päeva, vabariigi aastapäeva või iseseisvuspäeva? Sellele küsimusel vastab TÜ dotsent Ago Pajur. Lisaks kuuleb saates, missugune nägi välja Tallinna 24. veebruaril 1919. aastal. Foto EFA: Riigi esimese aastapäeva paraadil Tallinnas Peetri platsil 24.02. 1919.
Kuula Taavet Poska mälestusi saates "Kirjutamata memuaarid" siit
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.