Vabadussõja puhkedes tuli vastsündinud riigi juhtidel saata mehed rindele riigipiiri kaitsma, aga korraldada tuli ka see, kuidas riigi kaitsmist korraldada.
Sõja esimeste kuude sisse mahuvad ühtviisi nii katsed kangutada kohalt ülemjuhataja Johan Laidoner kui ka katse kaitsta ülemjuhatajat relva toel vastaste eest ja veel ka ülemjuhataja enda palve teda ametist vabastada.
Missugune oli olukord Vabadussõja alguseks riigi juhtimise, riigikaitse juhtimise, rindetegevuse juhtimise vallas ja kuidas see kooskõlas toimima saadi, räägib TÜ dotsent Ago Pajur.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.