Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Narva kaitselahingud
1919. aasta novembri keskpaigaks oli Loodearmee Petrogradi alt taganenud Eesti piiride ette, koos Eesti üksustega peeti Narva rindel hulga ägedaid lahinguid. Ajaloolane Reigo Rosenthal (pildil) jagab Narva kaitselahingud - viimased lahingud Eesti Vabadussõjas - kolme etappi: esimene lahing kestis novembri keskpaigast kuu lõpuni, siis peeti nädal pausi ja teine lahing kestis 7.- 20. detsembrini, seejärel pärast pausi kestis punaarmee viimane pealetung 28- 30 destembrini. Narva jäi Punaarmeel vallutamata ja Tartus jätkusid rahukõnelused.
KUULA LISAKS
Olukorda Narva rindel meenutab Aleksander Vutt: kuula siit
Varasemad saated Vabadussõja lahingutest:Vabadussõda on alanud, Jaanuari murdelahingud , Vastupealetung, Paju lahing , Lahingud veebruarist aprilli keskpaigani , Maipealetung, Lahingud Läänemerel,Landesveeri sõda ja Võnnu lahing.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.