Võitlusi 1919. aasta veebruarist aprilli alguseni nimetab Tartu Ülikooli ajaloodoktorant Reigo Rosenthal üheks suureks lahinguks. Eesti rindejoonelähedased külad, raudteejaamad, sillad ning talud käisid käest kätte ja sõda oli aprilli alguses viigis. Millistel asjaoludel seis just selliseks kujunes?
Fotol(EFA) : Merejõudude juhataja Johan Pitka jälgimas Orava mõisa pommitamise tulemusi laiarööpalisel soomusrongil nr.5 (seisab suurtükitornil, mustas sinelis).
Tuleristsed sai 1919. aasta alguses ka võõrapärase nimega scoutspataljon, mis oli moodustatud skautlikust liikumisest vaimustatud laevakapteni Henry Reissari eestvõttel. Soomusrongil nr 2 oli ka skaut Theodor Andresson, kelle mälestusi skautide võitudest ja kaotustest saates kuulda saab.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.