Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.
Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist:
Eesti lugu. Jeruusalemma lahing 1
11. septembril 1560.aastal pidasid Tallinna lähedal lahingu maha linna kaitsjad ja Moskva tsaaririigi väesalgad. Lahingu eellugu jutustab Toronto Ülikooli professor Jüri Kivimäe (pildil). Lahingus hukkus hulk nimekaid Toompea aadlikke ja linnakodanikke, nende seas ka kümme Mustpeade vennaskonna liiget. Lahingu ja ühtlasi ka Tallinna silueti jäädvustas Lambert Glandorp 1561.aastal õlimaalile. See maal on tänini säilinud ja seda tuntakse Glandorpi epitaafi nime. Elusuuruses saab seda imetleda Kiek in de Kökis.
Eesti vanim, praegu veel algupärasel asukohal olev monument, on Tallinnas Marta tänaval. See on pühendatud Jeruusalemma lahingu kangelasele Blasius Hogrevele. Vaata saate salvestamist Marta tänava risti juures siin. (ETV "Navi" saates)
Kuula varamust ka varasemat saadet teisest Liivimaa sõja suuremast lahingust Härgmäel.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud.
Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm.
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Kätlin Maasik.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.