Vabadussõja võitmiseks poleks piisanud vapratest sõduritest rindel, vaja oli kogu rahva tahet võita. Ja seda tahet oli, tõdeb ajaloolane Robert Nerman seekordses saates. Kui tagalas elavad ja töötavad eestlased oleksid istunud käed rüpes, oleks raske olnud sõda võita. Tagala töötas selle nimel, et sõdurid saaksid süüa ja riided selga. Kuidas suudeti tagada kord pealinnas Tallinnas, sellest kuulete saates.
August Kitzbergi-Juhan Simmi "Kosjasõit" oli Eesti teatrites lavale toodud juba esimese ilmasõja ajal. Eesti Raadio esimene salvestatud ja säilinud kuuldemäng on lavastatud Tallinna Töölisteatris 1936/1937 ja salvestatud 1941. aaastal.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.