Esimesel omariikluse aastal, mille sisse langeb okupatsioon ja Vabadussõja algus, oli Eestil kolm ajutist valitsust. 24. veebruaril 1918 moodustati esimene ajutine valitsus (fotol), 11. novembril teine ja 27. novembril Vabadussõja eelõhtul, astus ametisse kolmas ajutine valitsus.
aates tuleb juttu ajutise valitsuse tööst, seadustest, igapäevase elu korraldusest, kabinettide koosseisudest, kooskäimise kohtadest ja poliitliselt võitlusest valitsusjuhi leidmiseks - missugust valitsust taheti teha ja kellega läbirääkimisi nö valitsuskoalitsiooni moodustamsieks peeti.
Saatekülaline on TÜ õppejõud Ago Pajur. Lisaks kuuleb naisliikumise eestvedaja Mari Raamoti ja toonase riigiteenistuja William Tominga mälestusi.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.