Ukraina president Zelenski avaldas viiest punktist koosneva võiduplaani, mida tutvustab täna ka ELi riigijuhtidele. Kui realistlik see on, analüüsib kaitseuuringute keskuse direktor Indrek Kannik.
Harri Tiido taustajutt on Kesk-Euroopast ja Habsburgide dünastiast.
EL võõrustas autokraatse juhtimisega Pärsia lahe äärsete riikide juhte. Kas või kuivõrd on ELil loota koostööst selliste maadega, arutame Holger Mölderiga, kes on TTÜ rahvusvaheliste suhete dotsent.
Ebaseaduslik ränne ELi on sel aastal vähenenud, aga ühist kokku lepitud tegevust on vähemaks jäänud. Olukorda analüüsib ELi piirivalveagentuuri Frontex peadirektori asetäitja Uku Särekanno.
Teadusagentuur ja TÜ näevad uues teaduse korralduse seaduseelnõus ohtu akadeemilisele vabadusele, haridusministeeriumi hinnangul peab riigil olema õigus määrata rahastamisprioriteete. Stuudios selgitavad haridusministeeriumi teadus- ja arendustegevuse poliitika osakonna juhataja Katrin Kiisler ja TÜ teadusprorektor Mari Moora.
Ajaloolane Leo Kunnas: "See oli torjuntavoitto ehk tõrjevõit. Soomlased tõrjusid, aga kaotasid 13% oma territooriumist. Samamoodi olen terminit kasutanud Ukraina puhul – Ukraina on tõrjunud agressiooni, kaotades praegu 18% oma territooriumist."
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.