Münchenis algab täna 60. julgeolekukonverents. Tänavu on tooniandvaiks teemadeks sõjad Ukrainas ja Iisraelis ning hirm selle üle, kas USA pühendumus oma liitlaste kaitsmisele püsib ka pärast tänavusi presidendivalimisi ja kuidas see võib mõjutada globaalset julgeolekukeskkonda. Indrek Kannik, Rahvusvahelise Kaitsuuringute Keskuse juht, vahendab ootuseid tänavusele konverentsile Münchenist kohapealt.
Maarja Vaino käsitleb päevakommentaaris Betti Alveri muuseumi saatust.
ERRi korrespondent Laura Kalam kirjeldab Texasest, milline on olukord USA-Mehhiko piiril ning miks on mitmekordistunud illegaalse immigratsioonivoo tõkestamine tõusnud USA valijate jaoks oluliseks teemaks.
Vahendame kaitseministeeriumi pressikonverentsi, millel kaitseväe kaitseväe luurekeskuse ülem kolonel Ants Kiviselg teeb ülevaate viimastest arengutest Ukraina rinnetel.
Pikem käsitlus on salvestatud Soomes Olkiluoto tuumaelektrijaamas. Tuumajaama mõjust kohalikule kogukonnale ja omavalitsusele räägivad Teollisuuden Voima insener ja koolitusspetsialist Anne Niemi ja Eurajoki omavalitsuse juht Vesa Lakaniemi.
Milliste küsimustega Fermi Energia korraldatud tutvumisreisile Soome tuumajaama sõideti ning kas saadud vastustega ka rahule jäädi, selgitavad lühiusutlustes poliitikud Evelyn Sepp (Eestimaa Rohelised) ja Evelin Poolamets (EKRE), Facebooki arutelugrupi 'Tuumajaam' algataja Tarmo Seliste (SDE), Lüganuse koguduse õpetaja Ulvar Kullerkupp ja TTÜ energiatehnika instituudi nooremteadur Kertu Lepiksaar. Miks Fermi Energia tutvustusreise korraldab, selgitab nõukogu esimees Sandor Liive.
Ajaloolane Leo Kunnas: "See oli torjuntavoitto ehk tõrjevõit. Soomlased tõrjusid, aga kaotasid 13% oma territooriumist. Samamoodi olen terminit kasutanud Ukraina puhul – Ukraina on tõrjunud agressiooni, kaotades praegu 18% oma territooriumist."
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.