"Hea on teada" on lastesaadete sari uudishimulikele maailmaavastajatele. Sarja raames uuritakse ühes lastega, kuidas üks või teine asi töötab, miks on nii ja mitte naa ning miks on hea aina rohkem teada.
Koolivaheajal jõuab eetrisse neli uut saadet. Seekord on sarja "Hea on teada" külalised muusik Saale Fischer, kunstiteadlane Aleksander Metsamärt, arheoloog Rivo Bernotas ja mehaanikateadlane Jüri Engelbrecht. Saated on eetris koolivaheajal, esmaspäevast neljapäevani kell 15.15 Vikerraadios.
Kava:
Esmaspäeval, 23. oktoobril kell 15.15
Seekord läheme pisut kummituslikku Väravatorni Tallinna Vanalinnas. Selles 600 aasta vanuses majas on aegade jooksul kõlanud väga palju vanamuusikat. Aga mis asi see vanamuusika on ja kuidas see erineb uuest muusikat? Vanamuusikat põnevat maailma avab Saale Fischer, kes mängib ajaloolisi klahvpille, korraldab kontserte ja kirjutab muusikast.
Teisipäeval, 24. oktoobril kell 15.15
Kes ei oleks kuulnud mõttetera, et üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna? Kas tõesti võib ühe pildi sisse mahtuda terve ajalehetäis sõnu? Millest pildid meile räägivad ja kuidas pilte lugeda? Kunstiteadlane Aleksander Metsamärt räägib, milliseid põnevaid teadmisi annab piltide lugemise oskus.
Kolmapäeval, 25. oktoobril kell 15.15
Kuidas saab maa alt leitud pott rääkida meile esivanemate elust? Arheoloog Rivo Bernotas selgitab. Saame teada, mis on arheoloogia, kuidas arheoloogid töötavad ja millest kõnelevad meile väljakaevatud leiud.
Neljapäeval, 26. oktoobril kell 15.15
Kas tõesti on matemaatika kõikjal? Isegi pilvede liikumises ja lainete murdmises? Mehaanikateadlane Jüri Engelbrecht räägib, kuidas matemaatika meid ümbritseb ja kui võluv on matemaatika.
Saadete helikujundaja on Emma Tamm, helirežissöörid on Kaspar Karner ja Roman Belov, toimetaja Lisete Velt. Saated on salvestatud Väravatornis ja ERRi uudistemajas.
Saatesari "Hea on teada" on Vikerraadio eetris koolivaheaegadel. Saated on järelkuulatavad Vikerraadio kodulehel ja Jupiteris.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.