Tänast saadet alustame riigikogust, sest poliitikud on katkestanud oma lõunamaareisid ja peavad järjestikku mitu erakorralist istungit. Mis saab lubatud perehüvitistest ja mis haiguspäevadest, uurime asjaosalistelt.
Põikame sisse ka Eesti Sõjamuuseumisse. Muuseumi direktorilt Hellar Lillel palume näidata Narvast toodud tanki ja küsime, kus on hunnikud monumendikillustikuga. Muuseumi turundusjuhi Sandra Niinepuuga teeme tiiru tema enda kureeritud kõige uuemal näituseosal.
Teises tunnis tuleb meile külla reklaamiettevõtja Vladimir Pavlov, kes on ka pärast 24. veebruarit Peterburi vahelt käinud. Küsime, kuidas on kümne kuuga muutunud Venemaa ja seni üsna euroopalikuks peetud Peterburi.
Noa restorani köögis võtab meid vastu tippkokk Tõnis Siigur, kelle juhtimisel pakutakse Michelini tärni väärilist toitu ja teenindust. Oma kuningriiki tutvustades räägib Siigur, kuidas tähtsat tunnustust pälvida ja miks käivad inimesed restoranis isegi siis, kui kodus hea toit olemas on.
Kolmandas saatetunnis kiikame Vabaduse kooli, kus õpib üle viiesaja Ukrainast pärit õpilase. Kooliruume, aga ka omamoodi koolielu võlusid ja valusid tutvustab õppedirektor Olga Selištševa. Nii-öelda tavakoolis, kus keelekümbluseks jaksu ei ole, käib ukrainlaste käsi ja õppetöö pisut teisiti. Kuidas aidata last, kes ajaloo või matemaatika tunnis räägitust sõnagi aru ei saa, küsime hariduselu eest vastutavalt Jõgeva abivallavanemalt Asso Nettanilt.
Vähesed eestlased on näinud Ukraina võitlust vabaduse eest nii lähedalt kui "Aktuaalse kaamera" operaator Kristjan Svirgsden. Küsime temalt, kuidas on nihkunud piirid sõja kajastamisel meedias, mida võib ja mida ei tasu näidata ja kuidas selle kõige keskel ise terveks jääda.
Meediatund. Aasta ajakirjanduses
Võtame kokku lõppeva aasta ajakirjanduses. Mis toimub sisuga? Kuidas on majanduslikult hakkama saadud?
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.