Triin Kröönström: "Üldiselt oli tavaks see, et vaesed haiged olid seegis, aga rikkamaid inimesi raviti nende enda kodus."
Tallinna Linnaarhiivi ajaloolane Triin Kröönström räägib saates sellest, missuguseid haigusi Rootsi ajal tunti ja kuidas Rootsi ajal Tallinnas haigeid raviti. Missugused õigused ja kohustused olid arstil, habemeajajal ja saunamehel. Mille vastu saadi abi apteegist?
Triin Kröönström avafotost: "17. sajandi lõpust kasutusele võetud vahast mudeleid valmistasid anatoom ja kunstnik-modelleerija. Nende abil oli hea õpetada ja näitlikustada uusi meditsiinilisi teadmisi."
Varamust:
* Argielust reformatsioonisündmuste ajal ja järel räägib ajaloodoktor Inna Jürjo. Kuulake siit * Ööelust keskajal. Mida tegi keskaegne inimene siis, kui pimedaks läks? Kõneleb ajaloodoktor Inna Jürjo. Kuulake siit * Laste elust Liivimaa sõja ajaloodoktor Inna Jürjo. Kuulake siit
Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Kätlin Maasik.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena esmaspäeviti kell 23.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
"Eesti lugu" on rahvuse lugu ja kõikide Eestimaa rahvaste lugu. "Eesti lugu" jutustab sellest, kuidas me oleme eestlastena kõigi raskuste kiuste kolmeks tuhandeks aastaks püsima jäänud. Loe siit.
2004. aastast on sarjas käsitletud Eesti muinasaega, keskaega, Liivimaa suurte sõdade ajajärku, reformatsiooniaega, Eesti iseseisvumist ja Vabadussõda, 1918. aasta Saksa okupatsiooni ja Eesti hajuskonna lugu välismaal, samuti Eesti ajalugu läbi naabrite Soome ja Läti vaatenurga, Konstantin Pätsi ja Jaan Tõnissoni elu ja tööd, esimest laulupidu jpm. Saate autor on Piret Kriivan. Saate helirežissöör on Maris Tombach.
"Eesti lugu" saab kuulata Vikerraadiost laupäeviti kell 13.05, kordusena reedel kell 21.05 ja taskuhäälingus, saatel on Facebooki leht.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.