Tema isa on Neeme Järvi ning vennad Paavo ja Kristjan Järvi.
Saates räägime Järvi naisperest. Ema Liilia Järvi kohtus Neeme Järviga Leningradis õppides, tuli Eestisse ja pühendus täielikult oma muusikutest koosnevale perele.
Maarika Järvi ütleb muiates, et ema oli pere ainus normaalne inimene, kes seda segast seltskonda koos hoidis. Praeguseni jälgib ta, et abikaasa Neemel oleks esinemisriietus korras.
Kodu oli täis muusikat, mistõttu kõik lapsed hakkasid muusikat õppima. Paavo ja Maarika alustasid viiulimängust, kummalegi see ei meeldinud, Paavo valis onu Vallo Järvi ja isa eeskujul löökpillid ja Maarika flöödi.
Kui pere valmistus Eestist lahkuma, tehti nende elu väga keeruliseks, koolis nimetati lapsi reeturiteks, neid jälitati, ema kartis laste elu pärast. Nad sõitsid Eestist ära teadmisega, et nad ei saa siia kunagi enam tagasi. Ehkki neid võeti Ameerika Ühendriikides hästi vastu, oli ema Liilial kohanemine väga raske, ta ei osanud inglise keelt ega sõitnud algul autoga, oli 7-aastase Kristjaniga kodus, abikaasa Neeme oli kontsertreisidel, vanemad lapsed koolis.
Maarika oli õppinud Tallinnas inglise keele klassis, aitas algul tõlkida. Nagu ta ütles, lapsed said ruttu täiskasvanuks. Maarika Järvi töötas Hispaanias ja Prantsusmaal, lisaks lapsepõlves omandatud vene ja inglise keelele õppis ära ka hispaania ja prantsuse keele, nüüd elab ja töötab Šveitsis Genfis.
Pärnus toimuvast Järvi Muusikafestivalist on ta koguaeg osa võtnud.
Juttu tuleb muusikaõpingutest, lastest, Pärnust jm. Ehkki Järvi muusikutedünastias on ülekaalus meespool, leidub selles ka tublisid, andekaid naisi.
Saates kõlab muusika Maarika Järvi esituses. Saatejuht on Ülle Karu.
Kuulake 6. augustil kell 16.05.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.