
Ortodontide selts ei soovi anda hambaarstidele õigust teha lihtsamaid ortodontilisi protseduure. See võimaldaks praegusi ebamõistlikult pikki järjekordi lühendada ja nii on see paljudes Euroopa riikides korraldatud.



21.07.2022





















Raadio hommikvõimlemise traditsioon ulatub aastasse 1934, mil võimlemispedagoog Ernst Idla ja tema klaverisaatjast abikaasa Leida Idla juhendasid hommikuti otse-eetris pooletunniseid treeninguid. Nõukogude ajal sai tootmisvõimlemisest lausa kohustus, mille täitmist kontrollisid tervishoiuministeerium ning ametiühingute nõukogu.
Sel perioodil kõlas võimlemine raadios koguni kahel korral päevas - hommikvõimlemine kell 6.45 pärast Moskva uudiseid ning virgutusvõimlemine kell 11.05. Aastatel 1946-1988 juhendas kuulajaid võimlemismetoodik Leelo Röömel, klaverisaatjateks olid Dagmar Normet, Viive Ernesaks, Sanda Kanter, Gennadi Podelski jt. Repertuaari kuulusid palad pioneeride marsist ja viini valsist kuni tuntud lorilauludeni.
2008. aastast taasalustas Vikerraadio virgutusvõimlemistega. võimlemisi on läbi viinud mitmed treenerid, neist kõige enam Martin Kõrv, kalverisaatjaks legendaarne Viive Ernesaks. Septembrist 2023 saatis Martin Kõrva klaveril Antti Kammiste.
Alates jaanuarist 2025 saab virgutusvõimlemisi kuulata tööpäeva varahommikutel kell 5.40.

Ortodontide selts ei soovi anda hambaarstidele õigust teha lihtsamaid ortodontilisi protseduure. See võimaldaks praegusi ebamõistlikult pikki järjekordi lühendada ja nii on see paljudes Euroopa riikides korraldatud.









Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.