E-etteütluse aken avaneb Vikerraadio kodulehel kell 10. Kell 10.05 algavas saates jagatakse kirjutajaile viimaseid näpunäiteid. Etteütlust saab teha kella 11-ni, teksti loetakse raadios ette mitu korda.
E-etteütlus on ligipääsetav nii nägemis- kui ka kuulmispuudega inimestele. Samaaegselt raadioeetris kõlava tekstiga ilmub ERR-i uudisteportaali video, kus teksti saab lugeda huultelt.
Korraldajad ootavad kõiki osalema ja oma kirjutatud teksti kindlasti ka kodulehel esitama. E-etteütlusel hindeid ei panda, oma kirjutatud teksti saab hiljem näha ja korrektse tekstiga võrrelda. Etteütluse kirjutamisest on aadressile viker@err.ee oodatud ka fotojäädvustused.
Vikerraadio kuulutab võitjad välja kell 14.05 algavas saates, kus selgitatakse lahti ka tänavune tekst. Saates avalikustatakse parimad kuues kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed, vaegkuuljad ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind antakse parimale nutiseadmega kirjutajale ning auhindu loositakse välja kõikide osalejate vahel.
Korrektne tekst koos paralleelvariantidega pannakse üles Vikerraadio kodulehele peale etteütlust. Etteütluse päeval saab kirjutamise käigus tekkinud küsimusi täpsustada Eesti Keele Instituudi keelenõuande telefonil 631 3731.
Vikerraadio on e-etteütlusega emakeelepäeva tähistanud juba aastast 2008.
2022. aasta teksti koostanud töögruppi kuuluvad Tartu Ülikooli eesti kirjanduse nooremteadur ja Tallinna Ülikooli kirjandusõpetuse ja eesti kirjanduse nooremlektor Joosep Susi, Tallinna Ülikooli emakeeledidaktika lektor Merilin Aruvee, Eesti Keele Instituudi juhtivkeelekorraldaja Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja Maire Raadik, Keeleameti peaekspert Killu Mei, Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele ja kirjanduse õpetaja Triin Toome-Hosman ning haridus- ja teadusministeeriumi eesti keele nõunik Sirli Zupping. E-etteütluse koordinaator on Laura Raudnagel Vikerraadiost.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.