Lapsepõlvekodu reeglitest rääkides ütleb Priit Pajusaar, et piitsa-prääniku poliitika neil ei kehtinud. "Vaidluse alla ei kuulunud, kas on klaver harjutatud, õpitud. Aga see ei tähendanud, et ma seanahka ei vedanud." Ja kui võiks arvata, et muusikaasjandus on tema saavutusi silmas pidades tulnud lihtsalt, siis kaugel sellest. Samas on loomingul, näiteks Lotte-laulud, noorteooper "Prints ja kerjus" või ka eurolood, olnud tema jaoks väga suur tähendus. Tutvuses praeguse abikaasa Piretiga on mõneti "süüdi" veerandsaja aasta tagune eurolaul "Kaelakee hääl".
Priidul on kolm tütart ja saates on temaga keskmine, Otsakoolis laulmist õppiv Liisa Piret. Üksjagu aega pühendame teismelistega hakkama saamisele. "On olnud nagu filmis, et saatan poeb tütre sisse ja kõik on valesti," meenutab Priit kohati närvesöövaid olukordi, kui suhete "keemistemperatuur" tõuseb liiga kõrgele. "Ma olen hulluks aetud. Aga temperatuur tuleb alla saada." Aga kuidas siis?
Liisa lisab: "Teismelisega tuleb käituda nagu inimesega. Lapsele on kõige suurem karistus see, kui ta saab aru, et vanemad on kohutavalt pettunud temas. Või ta on vanematele tekitanud kurbust. See on mind ka teismelisepõlves tagasi hoidnud."
Kooskasvamise lood kõlavad Vikerraadios pühapäeval kell 10.10, saadet juhib Sten Teppan.
Saade on eetris pühapäeviti kell 10.10.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.